V pátek 20. února se sešlo 140 závodníků ke čtvrtému ročníku jediného, jak my říkáme, veřejného sjezdu v Česku, Völkl Dark SNOW Monínec. Mezi nimi byli jak matadoři a závodní experti, tak amatéři a lyžaři, kteří chtěli pouze realizovat závodní výzvu. Novinkou byl i závod tříčlenných týmů, kterých se sešlo celých 23!


Závod začal – kvůli komplikacím se stavbou tratě i větším časovým nárokům na registraci (bouračka na silnici u Benešova, velký počet závodníků) – později oproti plánu (čímž děkujeme za pochopení), takže na samotné finále došlo až chvilku před půlnocí. Většině závodníků ale nejde o to, kdo vyhraje, primárním cílem závodu je zážitek. Podle ohlasů se zdálo, že si trať, kterou tradičně postavil Aleš Krýzl, všichni užili. Tentokrát byla malinko uzavřenější, což dokládaly i cílové časy o 5 až 10 vteřin delší než v minulých ročnících. Stavba trati je příběh, který ovlivňuje více faktorů, takže nakonec ani nedošlo na pečlivě připravený skok. Snad příště.


K finále. Postoupily dvě ženy, tradiční sběratelka medailí z Dark SNOW Markéta Karlová (Karel Ski Team, jinak Avia Praha a taky SNOW) a Andrea Drengubáková z týmu Nečum (jinak taky SNOWtour, je jedna z krásných dam, které můžete vídat na mnohých fotografiích ze SNOWtour). Markéta postupovala s nejlepším časem, ale ve finále ji Andrea předjela a vyhrála pomyslné zlato. Konkrétně vedle poháru pro vítězku třeba 2denní pobyt pro dva v luxusním hotelu Monínec.


Výsledky žen:

  1. Drengubáková Andrea, tým Nečum, čas 1:06.05
  2. Karlová Markéta, tým Karel Ski Team, čas 1:08.86, ztráta 2.81
  3. Žďárková Monika, Dropit.cz


Muži startovali ve finále čtyři, první Petr Mudra (kvalifikovaný jako čtvrtý), Radek Samec, Tomáš Weber a poslední nejrychlejší z prvního kola Michael Kvašnovský. Ve velmi těsných rozestupech se nakonec porovnali v tomto pořadí:


Výsledky mužů:

  1. Mudra Petr, Masters Legends, 1:05.44
  2. Weber Tomáš, 1:05.70, -0.26
  3. Kvašnovský Michael, Dropit.cz, 1:05.84,-0.40
  4. Samec Radek, Von Hohenlohe Ski Team, 1:06.74, -1.30


Gratulujeme!!!


Zcela nově soutěžily i týmy. Jednalo se o tříčlenná družstva, v nichž musela být zastoupena obě pohlaví. Poháry pro vítěze si – opět po lítém boji – nakonec odvezl tým Dropit.cz. K nim dostal poukaz na opulentní večeři a wellness v hotelu Monínec a další ceny.


Výsledky týmů:

  1. Dropit.cz, 03:21.51
  2. Nečum, 03:26.82
  3. Masters Legends, 03:27.34


Kompletní výsledky najdete ke stažení níže.


Profesionální fotky od Foto Škoda
Vedle fotogalerie u tohoto článku najdete své fotky i na webu našeho partnera, společnosti Foto Škoda na webu Foto-vize.cz:http://foto-vize.cz/akce/. Tam si také můžete své fotky objednat až do formátu 40 x 60 cm.Díky moc všem a těšíme se zase za rok!


Jednotlivci

Výsledky 1. a 2. kolo - Völkl Dark SNOW Monínec 2015

Výsledky finále - Völkl Dark SNOW Monínec 2015


Soutěž týmů

Výsledky soutěže týmů - Völkl Dark SNOW Monínec 2015

Rozpis soutěže týmů - Völkl Dark SNOW Monínec 2015 

Výsledky naleznete i na http://dark.snow.cz