Numerický model předpoví srážky až na 7 dní

Na portálu In-počasí si můžete prohlédnout předpovědní mapy přímo z numerického modelu. Lze tak přehledně sledovat vývoj srážek, teplot, větru nebo oblačnosti na mapě nejen na našem území, ale i v celé Evropě. Snadno si tak můžete na mapových podkladech najít předpověď pro Alpy, Pyreneje nebo Tatry. Výhodou numerického modelu je jeho přesnost a přehlednost vývoje počasí nad větší částí území. Snadno poznáte, jestli bude pršet i v okolních oblastech, nebo odkud déšť přijde a případně změnit místo vašeho výletu. Na prohlížení snímků je připravena aplikace využívající moderní technologie tak, aby bylo procházení snímků co nejpřehlednější.


Informace o počasí si můžete prohlédnout přímo na snímcích z numerického modeluSamozřejmostí jsou na stránkách i radarové snímky zobrazené na podrobných mapových pokladech. Na rozdíl od podobných služeb v Česku si ovšem můžete zobrazit i radarový snímek Německa, data z více než 150 meteorologických stanic, pozorování od ostatních uživatelů po celé České republice a záběry z více než 1000 webových kamer. Získáte tak perfektní přehled o aktuální situaci a z ní můžete snadno usoudit vývoj v následujících hodinách.

Podrobné sněhové zpravodajství z hor

Ve speciální sekci Sněhové zpravodajství se portál věnuje i aktuálním informací o stavu sněhu na horách. Údaje si můžete vyhledat pro více než 500 středisek z České republiky a 115 středisek na Slovensku. U vybraných středisek si můžete zobrazit i údaje o aktuální sněhové pokrývce, podmínkách, upravených sjezdovkách nebo běžeckých tratích. Všechna střediska naleznete na podrobné mapě Česka. Snadno si tak vyhledáte lyžařské středisko ve vaší blízkosti. Prostřednictvím numerického modelu lze také sledovat předpověď vývoje výšky sněhové pokrývky v následujících dnech v celé Evropě.


Na stránkách naleznete databázi stovek lyžařský středisek v České republice a na Slovensku včetně informací o aktuální situaci ve středisku


Informace o počasí stále u vás díky mobilním aplikacím

Pokud potřebujete mít údaje vždy při ruce během cesty v horách, určitě oceníte řadu webových aplikací, které In-počasí vydává. Pod názvem Meteoradar naleznete aplikaci pro zobrazení radarových snímků a aktuálních informací o počasí. Naopak pod názvem In-počasí si můžete stáhnout aplikaci zobrazující předpověď počasí na několik dnů. První jmenovaná tak slouží pro krátkodobou předpověď během výletu, naopak podle druhé si můžete naplánovat termín výletu.

Portál In-počasí je unikátní množstvím informací, které nabízí. Meteorologové na portálu denně informují o vývoji počasí. V minulém roce posílil redakci například meteorolog Michal Žák z Karlovy univerzity. Zapojit se můžete do diskuse nebo zasílat informace o počasí ve vaší lokalitě a ostatní tak informovat o tom, jak je právě u vás. Portál In-počasí si určitě zaslouží vaši pozornost a pomůže vám s plánováním výletu nejen do hor, ale i každodenních aktivit.