Nekonečné peřiny sněhu

Už od Vánoc je oblast Ausseerland v Solné komoře „oděna“ do tlustého sněhově bílého kabátu, který každou krajinu promění v kouzelný zimní svět. Pořádná peřina sněhu leží samozřejmě i v horské vesničce Tauplitz v nadmořské výšce 1 650 m. Lyžaři si tak dosyta užívali prašanem pokrytých sjezdovek i volných svahů, do kterých mohli ponořit své lyže jako první. Úsměv na tváři a zdravá barva v obličeji je samozřejmě zahrnuta v ceně lyžařského zážitku na Tauplitzalmu! Výhodou lyžařského střediska je i jeho poloha – za dobrého počasí leží totiž od rána do večera na slunci. A to se dá oslavit i ve vrcholu zimy na slunečné terase jedné z mnoha útulných horských chat!

Sám na ranní sjezdovce

Kdo si rád užívá sjezdovek sám pro sebe, může každý čtvrtek vyjet kabinkovou lanovkou Mittersteinbahn už v 8 hodin. Podmínkou je předchozí rezervace na pokladně Tauplitzu (tel. +43 3688 2252).

Vycházky s výhledy

I nelyžaři si přijdou na Tauplitzu na své díky vysoko položeným zimním vycházkovým stezkám, které lákají tichem, klidem i výhledy – můžete si užívat 360° panorama z vrcholu Lawinensteinu anebo se jen procházet idylickou horskou vesničkou, kterou neruší automobilový provoz. Anebo stihnete obojí?

Pssst! A ceny stojí také za to. Ostatně přesvědčte se sami!

www.dietauplitz.com