Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 9. března 2015.

V Tatranské Lomnici jsme den začali výjezdem do nejvyššího bodu, odkud se dá ještě lyžovat, tedy do Lomnického sedla. Spustili jsme se po černé sjezdovce a při jízdě jsme si nemohli odpustit radostné „zavýsknutí“ – sjezdovka byla po ránu dobře upravená a my byli z jejího prudkého sklonu a dostatečné šířky, tedy i přehlednosti, prostě nadšeni.


Pro sportovní poježdění se nám osvědčila i červená sjezdovka Generál vedoucí ze Skalnatého plesa. Frekventovanější je totiž paralelní sjezdovka Esíčko, takže Generál zůstal téměř celé dopoledne bez lidí a hlavně bez muld. Na konci sjezdovky se můžete buď rozhodnout pro repete a z mezistanice Štart se nechat vyvézt znovu kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso, nebo pokračovat v kraso-carvo-jízdě už po modrých sjezdovkách až úplně dolů do Tatranské Lomnice.


Na úseku mezi Tatranskou Lomnicí a Štartem se na modré sjezdovce Štart východ nachází Fun zóna, kterou tvoří přívětivá skicrossová trať. Ta se skládá asi ze šesti velkých vln a několika klopenek. Je uzpůsobená tak, že ji sjede i začátečník, na druhou stranu pokročilí se mohou z vln odrážet a také si trochu poletět.


V případě hladu se nabízí restaurace Skalnaté pleso hned u výstupu kabinkové lanovky. Restaurace je samoobslužná a výběr jídel je poměrně líbivý – najdete tu jak kuřecí steak, tak i tradiční slovenské halušky s brynzou. My si pro lehké občerstvení samozřejmě vybrali chutně vypadající dezert, který jsme doplnili horkou čokoládou se šlehačkou a prosluněným výhledem z terasy!


Pokud si k jídlu chcete dopřát i trochu apres-ski kultury, zajděte do baru Humno, přímo v Tatranské Lomnici, který je vyhlášen zejména svou netradiční výzdobou, předměty od slavných osobností. Kromě závodních lyží sjezdařky Veroniky Velez Zuzulové tu můžete okouknout i kalhotky Paris Hilton. V Humnu to rozjíždí, kdy se dá, a tak se i v březnu můžete těšit na několik akcí – 13. 3. Crazy Ladies Night, 27. 3. Borovičkárky a den na to zavítá do Humna Kali&Peter Pann.Novinkou Tatranské Lomnice je dětský indoor fun park Kamzíkovo na Skalnatém plese. Park je rozdělen na dvě zóny – jedna je pro hlídající rodiče, tedy posezení s občerstvením, druhá část je pletenec prolézaček, klouzaček a podobných „srandiček“, které malé ratolesti samozřejmě baví. :-) Chcete-li zatím zalyžovat, využijte služeb babysittingu, kdy za dvě hodiny hlídání prcka zaplatíte 4 eura.Štrbské pleso je od Lomnice vzdáleno jen 20 minut. Začali jsme opět nejvýše, jak to jde, tedy červenou sjezdovkou Solisko, která je 2,5 km dlouhá a zejména její horní část patří mezi tzv. široké lyžařské dálnice.


Měli jsme štěstí i na tzv. easy bigair. Ten byl postavený ve snowparku v rámci akce Sony Xperia Snowboard Fest a v místě byl ponechán dalších 5 dní na trénování. Na první pohled vypadal skok nebezpečně velký a ani našemu kolegovi letci se do něj vůbec nechtělo. Poté, co však skočil, si skok nemohl vynachválit – easy bigair byl stavěný tak, že pokud se vám dopad nepovede, nic se neděje, protože dopadnete do mírného protisvahu. Pokud se povede, tak je to polet skoro 15 metrů, přitom dopad velmi příjemně postavený. Skok tedy posloužil především k natrénování rychlosti na skok, takže budete-li mít příště příležitost, určitě zkuste!


Adrenalinovou dobrůtkou je na Štrbském plese i funpark u skokanských můstků. Najdete tu jak snowtubing, tak airboarding, snowrafting nebo dokonce zorbing. My neodolali snowraftingu – sjezd poměrně prudkého padáku na samotném raftu. Jedna jízda pak samozřejmě nestačí. :-)


A kde zakončit lyžovačku? Pro podvečerní odpočinek jsme si vybrali restauraci Bivac s otevřenou terasou pod vrcholem Soliska, kde nás po tvářích hladilo zapadající slunce, zatímco jsme si vychutnávali horký tatranský čaj.

Proč do Vysokých Tater?

Vysoké Tatry nabídnou jak (ne)malý počet sjezdovek všech stupňů obtížnosti, tak i jiné zážitky v podobě nočního sáňkování nebo zážitkovou večeře s jízdou ratrakem. Vysoké Tatry nejsou na den, nýbrž klidně na tří- až čtyřdenní dovolenou, kdy se dostane i na vysokohorská panorámata a tradiční slovenskou kuchyni. Skipas do Vysokých Tater zahrnuje Tatranskou Lomnici, Štrbské pleso a Starý Smokovec. Celodenní skipas vyjde dospělého na 31 eur, dítě 22 eur.I ve Vysokých Tatrách jste s námi zdarma testovali lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit fotkami a videi pořízené technikou SAMSUNG nebo GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO, s hodinkami GARMIN. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. Do středisek nás pohodlně dovezly čtyřkolky SUZUKI – S-Cross a Swift.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: