Jedno z nejlepších slovenských lyžařských center pro rodiny s dětmi, které se nachází v horském sedle na pomezí Nízkých Tater a Velké Fatry, trvale láká i vstřícnými cenami.

Na Donovalech zdarma do 8, jinde jen do 6 let

Ve slovenských lyžařských střediscích je běžné, že bezplatnou lyžovačku si děti užívají v doprovodu dospělé osoby až do 6 let. Na Donovalech ovšem nově za děti můžete ušetřit ještě o dva roky déle! Jedinou podmínkou je koupě alespoň třídenního skipasu doprovázející dospělou osobou, dítě až do 8. narozenin pak lyžuje zdarma. Při kratším pobytu platí věková hranice pro bezplatné lyžování dětí jako dosud – 6 let.


Lyžuj, jak dlouho se ti líbí

Loňská novinka v podobě flexibilního dvou- až sedmihodinového skipasu, který platí jak v době denního, tak večerního lyžování, se velmi osvědčila. Zatímco dřívější celodenní permanentka platila jen do 15.30, příp. 16.00 hodin, flexibilní hodinový skipas můžete využít po celou dobu provozu areálu. S tím souvisí i nepřetržitý provoz 4sedačkové lanovky Záhradiště od 8.30 do 21.00 hodin, přecházející z denního přímo do večerního lyžování za umělého osvětlení.

Velmi oblíbeným se stal i 8hodinový výběrový skipas, který je možné „vyjezdit“ postupně během celé sezóny.

S ubytovací kartou Park Snow Card, kterou si mohou hosté partnerských hotelů pořídit za 2,20 eur, se dá celodenní lyžování v hlavní sezóně pořídit už od 17,50 eur na den (při ceně 6denního zvýhodněného skipasu za 105 eur).
Až do 25. prosince 2015 stojí sedmihodinové („celodenní“) skipasy pouhých 10 eur!

Největší dětský park ve střední Evropě

Donovaly jsou ideálním místem pro výuku lyžování a méně zdatné lyžaře vůbec, což potvrzuje i největší dětský funpark ve střední Evropě, který se nachází na rozlehlé louce přímo mezi oběma lyžařskými lokalitami Nová hoľa a Záhradište. Při rozloze téměř 12 500 m2 je druhým největším svého druhu v celé Evropě. FunPark disponuje 9 posuvnými koberci a také karuselem – motorovým kolotočem, na němž si mohou zábavnou formou lyžování vyzkoušet i ti nejmenší. Každý den v poledne se mohou děti i dospělí zabavit při show na sněhu s množstvím her a zábavy a také nezapomenutelnou jízdou ve sněžném vláčku. Průvodci show jsou oblíbení maskoti Dodo, Lulu a Brumík.

Vstupně do funparku přijde na 6 eur za hodinu nebo na 13 eur za celý den.

www.parksnow.sk
Přes noc lůžkem na Donovaly se slevou 20 %

Na prodloužený víkend se lze vydat na Donovaly, a to pohodlně přes noc přímým lůžkovým spojem EuroNight EN445, který z Prahy odjíždí 22.00 h a do Banské Bystrici přijíždí v 6.26 h. V sobotu a neděli jezdí na Donovaly bezplatný skibus Park Snow Donovaly. Z Donoval se lze vrátit skibusem do Banské Bystrice, odkud odjíždí do Prahy přímý lůžkový vůz v 19.35 vlakem REX 1854, do Prahy přijede jako vlak EuroNight EN 444 v 6:38 h.

V rámci projektu ČD Ski obdrží cestující od 15. 1. do 28. 3. 2016 po předložení platné jízdenky s cílovou stanicí Banská Bystrica slevu 20 % na dvou- nebo třídenní skipas.

Více informací, tipy na spojení a výhodné jízdenky najdete na:

www.cd.cz/cdski