St. Anton am Arlberg

Věhlas Arlbergu, jehož živoucím centrem je právě legendární St. Anton, zajišťují především jeho nekonečné volné terény. Oblast je neobvykle štědře zasypávána sněhem. Mohutné hřebeny vymodelovaly terénní mísu, kde se daří nejtlustším peřinám ve východních Alpách.

Serfaus-Fiss-Ladis

Na lyžařském nebi už pár let svítí hvězda tří středisek – Serfaus, Fiss a Ladis, které se před pár lety semknuly v kompaktní arénu se 185 km sjezdovek. Terény jsou francouzsky rozsáhlé, atmosféra ale pravá tyrolská. Od té doby se stále více třpytí novotou moderních sedačkových a kabinkových lanovek. Třpyt dodává i alpské slunce – se dvěma tisíci hodin jeho svitu ročně je Serfaus-Fiss-Ladis nejslunečnějším místem Tyrolska.

Ötztal

Údolí Ötztal je oázou komfortu na území Tyrolska. Jeho centrem je prominentní středisko Sölden (1 377 m), nad nímž se to hemží sjezdovkami až po „střechu“ zdejších ledovců (Schwarze Schneid, 3 250 m) – jejich síť měří 150 km. Z jiného soudku je lenošení v termálním akvaparku v Längenfeldu. Aqua Dome je architektonicky vyveden tak, aby z jeho útrob byl okolní horský svět nadosah alespoň pohledem – buď z venkovních bazénových „misek“ anebo skrz skleněné průčelí stavby.

Stubai

Většího pohodlí se letos dočkáme na ledovci Stubaier Gletscher, kde se v říjnu otevřel nový nástupní terminál přibližovacích lanovek. Futuristicky designovaná stanice pojme největší samoobslužnou úschovnu lyží v Rakousku, osm zastřešených pokladen, nové informační centrum a „last minute“ obchod se zimní výbavou a módou. Vícedenní návštěvník si určitě rád zvykne na pohodlí úschovny, kde může přes noc ponechat jak lyže, tak přezkáče ve vyhřívané skříňce. Namáhavé trmácení po kaskádovém parkovišti na Mutterbergu tak zůstane šetřivějším dobrovolníkům a samozřejmě jednodenkářům.

Pitztal

Oblíbený ledovec Pitztal loni příjemně ožil dvěma moderními lanovkami – 8místnou kabinkou a 6sedačkou – na ledovci Mittelbergjoch, výhledově plánuje odlehčit 24 let starému metru kabinkovou lanovkou a „nouzovým“ sjezdem do údolí z Fernerkogelu. Nadějí zůstává také myšlenka na spojení s ötztalským ledovcem Rettenbachferner, a to právě podél vrcholu Fernerkogel.

Zillertal

Svahy Zillertalu v srdci tyrolských Alp jsou doslova napěchované sjezdovkami (celkem 636 km), shluknutými do tří velkých houpaček a několika menších center. Střediska jsou od sebe ani ne půl hodiny vzdálena a celá oblast je hravě dostupná z dálnice Kufstein–Innsbruck. Přestože má Zillertal nejlepší předpoklady pro masový turismus, tak si jako v továrně na lyžařskou zábavu připadat nebudete.

Nejlepší tyrolské nabídky najdete zde!