Děti rostou jako z vody, a z vašeho malého prcka může být během pár měsíců malý chlapák nebo slečna. S tím přichází situace, kdy jim musíte kupovat stále nové oblečení, boty i sportovní vybavení. Pokud se chystáte se svým malým dítkem v prosinci na hory, je možné, že už v únoru mu bude výbava k ničemu. Nekupujte mu nové vybavení a spolehněte se na profi vybavení z půjčovny, má to několik výhod.

Trend půjčování obecně roste. V půjčovně už jen zřídkakdy narazíte na staré a poničené vybavení. Ale je dobré být obezřetný. Kvalitně připravené lyže poznáte na první pohled podle skluznice. Nesmí na ní být rýhy, ani nesmí být seschlá.


Kam pro dětské lyže?
Lyžařské vybavení pro sebe i své nejmenší půjčujte už před odjezdem na hory. Městské půjčovny jsou v první řadě levnější než ty na horách, ale také mají mnohem širší výběr vybavení. Při volbě půjčovny dejte na reference známých i své vlastní pocity. Půjčovna po vás nemůže požadovat zastavení dokladu jako zálohu.


Jak vybrat ty správné lyže a lyžáky?
Pokud se o lyžování sami aktivně nezajímáte, poraďte se s odborníky. Personál kvalitní půjčovny vám i vašim dětem poradí, které lyže jsou nejvhodnější do aktuálních podmínek, kam se chystáte.

Pohodlné boty jsou stejně důležité, jako správné lyže. Máte pocit, že vám boty sedí? Pro jistotu však vyzkoušejte menší i větší velikost. Otestovat konkurenční značku také není k zahození. S botami choďte několik minut po prodejně, abyste si byli jistí, že jsou to ty správné. Noha by v lyžácích neměla „lítat“, ani nesmí nikde tlačit. Lyžáky při zkoušení vždy dopínejte tak jako byste lyžovali. Jedině tak si budete jistí jejich správností. Samozřejmě si na zkoušení nasaďte lyžařské ponožky.

Jede váš synátor v lednu na kurz do Krkonoš, v únoru se o víkendu vydáte na zmrzlý kopec ve vedlejší vesnici, a v březnu budete brázdit svahy ve Francii? Půjčené dětské lyže můžete měnit, aby jemu seděla velikost, a lyžím aktuální podmínky.


100% servis
„Lyže brousíme po každém lyžování, aby byly vždy 100% připraveny pro výpůjčku,“ říká Petr Křivánek ze společnosti Happy Sport, která se půjčováním lyží zabývá už 25 let.

Bezpečnost je na prvním místě, obzvlášť u dětí. Dejte na odborné rady, které vám kvalitní půjčovna poskytne, a spolehněte se i na její záruky. Správně nabroušené ojeté lyže jsou mnohem kvalitnější než nové, odfláknuté kusy.

Patříte-li k rekreačním lyžařům, je pro vás pronájem lyží finančně výhodnější, než investice do nové výbavy. Navíc máte možnost vyzkoušet si z více modelů, a vybrat ty, které vám nejlépe sedí.