Kvalifikace začala kolem 12 hodin formou jamu, ale pravidla nebyla přesně stanovena, takže nikdo nevěděl, kolik jízd se počítá. Asi jen ta nejlepší. Park jste si mohli sjet kolikrát jste stihli, většinou se to všem povedlo 3-4 krát. Už tady byly vidět docela husté triky. Na skoku se většinou motaly rotace 360 a 540, ale našli se i tací, kteří je dávali přes hlavu, ale kvůli malé skočce je neodjížděli např. Honza Balcar a jeho fakie rodeo 540, které neodjel nebo JP, který předváděl misty 540, frontflip, atd. Na lámačce byly k vidění různé přeskoky, transfery, na funboxu a na tyči pak rotace a přeskoky.

V kvalifikaci se mi podvedlo odjet sérku: backflip s crosem na skoku, 270 transfer na lámačku, 270 na rail a fs 270 out, rozhodčí ji ohodnotili jako vítěznou. Druhý skončil Radek Kutík - backflip na skoku, 270 transfer na lámačku a nějaká motanice na funboxu. Třetí Ondra Beneš, který na skoku namotal shifty 180, dále fakie na lámačku a na dolním railu 270 na a fs 270 out. O čtvrté až páté místo se podělili Honza Balcar a Petr Kotáb.

 Velká Úpa snowpark opening, jezdec: Zbyněk Živný, foto: Míra Kalenský
Velká Úpa snowpark opening, jezdec: Zbyněk Živný, foto Mira Kalenský
Pořadí po kvalifikaci

1. Pepé Kalenský (Salomon, Grenade, Planeth Earth, Adio, Popcorn, BFM)
2. Radek Kutík (Salomon)
3. Ondra Beneš (Horse Feathers, Dynastar, Look, Bigair.cz), nazvaný Beny (koně, hvězdy)
4-5. Honza Balcar (BFM), Petr Kotáb as Hradní pán

Poté se jelo finále také formou jamu bez skoku, protože se po něm prohnal borec na sněžným skůtru a už se prostě jet nedal. Do finále postoupilo 8 prvních riderů, nakonec však jezdil každý, kdo chtěl. Překážku jste si mohli vybrat, jakou jste chtěli a předvést na ní, co ve vás je.
Já jsem hodně zkoušel 270 na raily a kombinovat to třeba s přeskoky nebo s různými rotacemi out. Finále jsem nakonec také vyhrál triky např. transfer 270 na lámačku a fs 270 out, nebo 270 na rail pretzel 270 out (rotace „out“ je na druhou stranu než při „on“). Druhý skončil Honza Balcar, který zkoušel motat 450 z railu (a povedlo se mu to i z céčka) nebo one foot na céčku a fs 270 out. Škoda, že žádná další umístění se už nevyhlašovala, protože třeba Ondrovi Benešovi se povedlo odjet unnatural grind na railu a fs 450 out, nebo fakie na rail fs switch up do unnaturalu a zase do fakie. Za zmínku ještě stojí jeden mladý klučina, který celkem dával na lyžích. Potom co ho to přestalo bavit, si vzal prkno a ukázal všem, že mu nedělá problém jezdit v parku i na snb.

 Velká Úpa snowpark opening, jezdec: Honza Balcar, foto: Míra Kalenský
Velká Úpa snowpark opening, jezdec: Zbyněk Živný, foto Mira Kalenský
Celkové pořadí po finále

1. Pepé Kalenský
2. Honza Balcar

Myslím, že na to jaké byly podmínky, se akce velice povedla,. Jediné, co se nevydařilo, bylo počasí, protože skoro celý závod pršelo. Dole byl ale připravený velký Semtex stan, do kterého jste se mohli schovat, takže všechno OK. Podobné akce by se ve Velké Úpě měly konat každé 2-3 týdny, podle sněhových podmínek. Takžě doufám, že se na nějaké příští setkáme. Kluci mi také prozradili, že by v parku měli vyrůst skoky okolo 20 m a poměrně dost tyčí. Všechno ovšem záleží na sněhu.

 Velká Úpa snowpark opening, vyhlášení výsledků: Pepé Kalenský a Honza Balcar, foto: Míra Kalenský
Velká Úpa snowpark opening, vyhlášení výsledků - Honza Balcar a Pepé Kalenský, foto Mira Kalenský

Pepé Kalenský od mala lyžuje a freeskiingu se věnuje třetím rokem. Nejčastěji jezdí ve Špindlu, na Mísečkách nebo v Herlíkovicích. Hodně ho baví jezdit v parku - hlavně tyče, také skákat ze skal a jezdit v prašanu. Před Vánocemi byl členem česko-slovenské výpravy na freeskiingové závody The North Face ski challenge do Val Thorens o které se dočtete ve SNOW 31 (březen 2007) a zanedlouho samozřejmě i tady na SNOW.CZ. Podporují jej Salomon, Grenade, Planeth Earth, Adio, Popcorn, Big Fat Mamma freeskiing shop.