Žádný požitek není přechodný,
protože dojem,
jaký zanechá,
zůstává.

Johann Wolfgang von Goethe


Kolem 30 oldtimerů se blýskalo na malém náměstíčku před hotelem Alpenrose v Maurachu na jezeře Achensee a čekalo na to, aby mohlo vyrazit po idylických silničkách a cestách do blízkého okolí. Na programu byly výlety na zámek Tratzberg, do údolí pohoří Karwendel a Světa krystalů Swarovski.

Nový obrázek
Letošní "Tirol classic 2009“ byla však generální zkouškou pro příští rok, jak pravil Wolfgang Kostenzer, majitel wellness hotelu Alpenrose. V květnu 2010 zde totiž proběhne skutečná oldtimer-rallye, kdy si budou účastníci nejen užívat krás údolí Achensee, nýbrž budou skutečně závodit.

Podobné inovativní eventy jsou pro nás ideálním prostředkem, jak oslovit hosty i navzdory krizi a nabídnout jim jedinečné zážitky,“ komentoval celou akci Wolfgang Kostenzer.

Nový obrázek
Hotel Alpenrose v Maurachu v kouzelném údolí Achental v bezprostřední blízkosti jezera Achensee, který letos slaví své 50. narozeniny, patří k nejznámějším hotelům, které se upsaly trendu wellness a zdraví.
 

… jak to začalo

Jako celá řada jiných Tyroláků začali rodiče Josef a Agnes Kostenzer v padesátých letech po válečných zmatcích budovat letní prázdninový hotel, který zpočátku býval otevřen jen přes léto, od července do září. Stará školní budova v Maurachu byla přestavěna na hotel Alpenrose. V roce 1977 převzal syn Wolfgang Kostenzer vedení hotelu a pozvolna začal uskutečňovat své vize.

“Přestavby a přístavby nebyly nikdy mou motivací. Nejvíce mne zajímaly trendy v turistickém ruchu, hotelovém sektoru a přání mých hostů”, vypráví Wolfgang Kostenzer. Zpočátku se koncentroval na skvělou gastronomickou nabídku a v roce 1983 byl hotel vyznamenán čepicí Gault-Millaua. Vynikající kuchyně a kompetentní personál byly brzy zárukou plného hotelu.

Nový obrázek
V roce 1990, kdy se začal prosazovat trend celoroční turistiky, vsadil Wolfgang Konstenzer na novou strategii: voda, teplo, klid, harmonické prostředí byly nové pojmy, které byly podnětem dalšího rozšiřování hotelu. Hotel začal nabízet wellness – a to nejen  pro hosty,  ale i pro své  zaměstnance.  Vybudoval  pro ně  dva obytné  objekty  a garantoval pětidenní pracovní týden. Dnes patří Alpenrose k nejznámějším wellness resortům nejen v Tyrolsku, ale i v celém Rakousku.

150 zaměstnanců se stará o blaho 190 hostů, kteří už si zvykli, svou dovolenou dlouho dopředu rezervovat. Při 98procentním vytížení (vztaženo na celý rok) je včasná rezervace přímo nezbytná.

Hosta čeká v hotelu opravdu perfektní infrastruktura a jedinečné zážitky. Celý areál dobré pohody má rozlohu 3 000 metrů čtverečních a nabízí neuvěřitelný výběr masáží, procedur a terapií z celého světa. Nechybní ani velké oddělení kosmetiky.  
Wellness Residenz Alpenrose – to je skutečný útěk od všedních dnů.

BEST WELLNESS HOTELS

Nový obrázek
Nový obrázek