Tak vypadají moderní lyže určené pro pokročilé sportovní jezdce, kteří i přes současné trendové zaměření na freeride tráví většinu času na upravené sjezdovce. Lyžování na upravených tratích se stále věnuje největší skupina lyžařů, a právě pro ně jsou nová „xtéčka“ určena.

Zkratka XT vyjadřuje přechod mezi SL a GS, tedy lyžemi určenými pro krátké a dlouhé oblouky. XT v sobě kombinují právě vlastnosti slalomek a obřaček a svému uživateli poskytují od každého trochu, aniž by byly výrazně vyhraněné pro určitý styl jízdy nebo poloměr oblouků.

Nové XT najdeme v kolekci Atomic ve třech variantách. Redster XT jsou vstupním modelem řady a jsou určeny pro mírně sportovní lyžaře, kteří požadují snadnou ovladatelnost a komfort v kombinaci s vysoce sportovním charakterem lyže. Redster XTi jsou perfektní kombinací slalomek a obřaček, v této variantě vyztužené titanalem. Nejvyšší model Redster Doubledeck 3.0 XT disponuje osvědčenou konstrukcí „Doubledeck“ či novinkou loňské sezony „RampTech“, která udržuje lyžaře po celou dobu jízdy v centrálním postoji. Všechny modely Redster XT mají dřevěné jádro a klasickou „camber“ konstrukci v kombinaci s velmi mírným „Race Rockerem“, jenž usnadní zahájení oblouku.

Pro sezonu 2015/2016 ale Atomic připravil i další výrobky, které jsou ideální pro kombinaci s lyžemi Redster XT. Dnes už v podstatě legendární boty Redster Pro 120 jsou určeny pro rychlé lyžování na sjezdovce, ale i pro občasný allmountain. Jsou standardně vybaveny karbonovou výztuhou v oblasti komínu a technologií „Memory Fit“ pro individuální přizpůsobení boty. V letošní sezoně je v kolekci najdete i v barevných kombinacích určených právě pro lyže XT. Svoji výbavu můžete doplnit i hliníkovým holemi Redster 12 XT, přilbou Savor LF, která disponuje oblíbenou technologií „Live Fit“ pro individuální přizpůsobení, brýlemi Revel3 M Polarized s polarizačními skly ZEISS nebo výbornou zimní bundou z nové kolekce oblečení Atomic, Treeline Hybrid Down Jacket, již lze použít jako druhou i třetí vrstvu. Bunda Treeline, kterou jsme testovali i u nás v redakci, se vyznačuje až neuvěřitelně nízkou hmotností, zároveň však díky použitému „PrimaLoftu“ výbornými termoizolačními vlastnostmi.

www.atomic.com