Vývoj výrobků určených primárně pro ženy, přizpůsobených jejich anatomii, fyziologii i požadavkům je jednou z cest, po které se vydal i Salomon. Pro letošní rok připravil zcela novou řadu lyží Astra, které jsou určeny právě pro ženy.

Samotnému vývoji lyží předcházel rozsáhlý výzkum v Evropě i USA. Prvním krokem bylo definovat určité druhy zkušeností a dovedností, které ženy při lyžování mají nebo by mít chtěly. Přes 80 % respondentek se shodlo, že jim chybí na lyžích pocit stability a důvěra v materiál. Proto se Salomon rozhodl vyvinout zcela novou dámskou řadu lyží s použitím všech současných technologií, kterými disponuje a které by měly ženám lyžování usnadnit, přesto však zachovat dostatečně sportovní charakter lyží.

V nových „Astrách“ tak najdete osvědčené dřevěné jádro v kombinaci s technologií „Control Frame Technology“, 3D konstrukcí, která disponuje větším množstvím materiálu v oblasti hran zejména v přední a zadní části lyže pro lepší držení na zmrzlém povrchu a naopak v oblasti pod botou nechává materiálu méně pro snadnější a kontrolovaný průhyb lyží. Přesto je konstrukce nových „Aster“ velmi lehká a pro komfortní jízdu do ní Salomon přidává ještě velmi měkký materiál „Comfortech“ pro maximální tlumení vibrací.

Nové Salomon Astra jsou dodávány v kombinaci s velmi lehkým vázáním EZY Track nebo Lithium 10 a vzhledem ke svým parametrům a zaměření jsou perfektním společníkem pro celodenní lyžování.

www.salomon.cz