To vše platí, ale těžko hledat to jediné, či dokonce jednoslovné synonymum pro oblíbený model Hawx, který se drží v kolekci Atomic již mnoho let. Letos poprvé přichází na trh v šířce 102 mm v podobě modelu HAWX MAGNA. V kolekci najdeme širokou nabídku unisexových i dámských modelů s flex indexy 70–130. Nejvyšší model Hawx Magna 130 je navíc nejlehčí ve své kategorii. Jedna bota váží méně než 2 kg, což je minimálně o 10 % méně než u konkurentů stejné kategorie.
Ale v čem je největší kouzlo „hawxů“? Proč jsou tak oblíbeny? Hawx Magna jsou díky technologii Memory Fit velmi snadno a rychle přizpůsobitelné. Kromě možnosti nastavit náklon komínu ve třech různých úhlech (13, 15, 17 stupňů) a ve třech různých pozicích pracovat i s flex indexem (např. 110, 120, 130) lze hlavně během několika minut přizpůsobit celou botu vašemu chodidlu, lýtku i bércům. Jak? Atomic Memory Fit pracuje s botou ve třech různých segmentech. Zaprvé je to individuální tepelné přizpůsobení vnitřní botičky, za druhé tepelné tvarování spodní části skeletu, která způsobuje nejvíce problémů a otlaků při lyžování, a za třetí tvarování komínu boty. To vše však probíhá při jediném procesu, který trvá bezkonkurenčních 12 minut!

Memory Fit je momentálně jedna z nejrychlejších technologií tepelného tvarování lyžařské obuvi. A to hlavně díky materiálu, se kterým Atomic na svých lyžařských botách pracuje. Do standardního PU je přidán tzv. Memolink plastic, který se v případě „hawxů“ dokáže vytáhnout v oblasti chodidla až o 3 mm do strany. Celkově tak lze botu v případě potřeby rozšířit až o 6 mm, pro představu tedy z udávaných 102 mm v oblasti metatarzálních kloubů až na 108 mm.

K botám Hawx Magna se výborně hodí, a to nejen designově, lyže Nomad Blackeye Ti. Univerzální allmountainy určené pro celodenní lyžování disponují samozřejmě dřevěným jádrem, ale i osvědčenou technologií ARC, která pracuje zejména s plynulým průhybem lyže.

www.atomic.com