In-Mold

Nejrozšířenější typ konstrukce, která vyniká nízkou váhou a relativně pevnou konstrukcí. Na druhou stranu má však nižší schopnost odolávat průniku vzhledem k tenké skořepině. Implementováním aramidového plátu do jádra je udržena stále nízká hmotnost a výsledná ochrana proti proražení se radikálně zlepšuje. Navíc je vylepšena absorpce a rozložení síly při nárazu. POC pojmenoval svou technologii „Aramid Penetration Barier".

Technologie MIPS

Napodobuje chování mozku v lebce v případě nárazu. Mozek je volně uložen v mozkomíšním moku a v případě nárazu dojde k mírnému pootočení, a tím síla, která na něj působí, je menší než v případě čelního nárazu. Na stejném principu je založena MIPS technologie.

EPP jádro

Některé přilby mají jádro vyrobené z EPS (expandovaný polystyren), což je skvělý tlumicí materiál, nicméně je po absorpci nárazu trvale stlačen. I když je toto stlačení relativně nepatrné, dochází k poškození integrity jádra a snížení následné absorpce. Použitím EPP (expandovaný polypropylen) jako základního materiálu jádra získáme helmu, která odolává opakovaným nárazům bez ztráty absorpčních vlastností, jelikož se po absorpci rázu vrací zpět do původní polohy.

VPD (visco-elastický polymer s vysokou hustotou)

Mnoho chráničů zad je velmi lehkých, ale nemusí mít optimální vlastnosti pro tlumení nárazů. Některé mohou mít dobré výsledky v případě jednoho nárazu, ale na druhý dopad už se bude přenášet mnohem větší množství energie na uživatele a při třetím ještě větší množství a tak dále.
VPD materiál si zachovává vysokou absorpční úroveň při vícenásobných dopadech a to je důležitá vlastnost, protože jsme přesvědčeni, že ochrana bude muset absorbovat řadu dopadů v průběhu jedné sezóny a během celého svého života. POC dělá vše, co může, aby zajistil nejvyšší úroveň ochrany, ale také, aby veškeré ochranné prostředky byly pohodlné. Každý prvek této ochrany by měl kopírovat tvar vašeho těla, je pružný a dá vám naprostou svobodu pohybu. Další velkou výhodou POC Body Armor je vysoce účinný systém ventilační techniky.

www.poc-sport.cz