To nejlépe osvětlí slova samotného leadera našich coachů Robina Kalety, který k tomu říká toto: Lidem, se kterýma budeme jezdit se pokusíme ukázat, jak se vyznat ve volném terénu, na co a kde si obzvláště dávat při jízdě pozor. Sledovat, kde je nejpravděpodob­nější, že může dojít k utržení laviny, a jak nejlépe se jí či případným dalším potenciálním nebezpečí lavin vyhnout. Velmi důležitá část dne bude věnována tomu, jak si najít tu nej lajnu a hlavně jak se pak do ní při jízdě shora trefit! Ale hlavně vám poodhalíme, proč je freeriding naším životním stylem a královskou disciplínou lyžování.Tato tajemství se vám pokusí poodhalit naši přední freeskieři, kteří mají již mnohaleté zkušenosti, prošli závody a jinými akcemi. Proto jsou velmi povolaní k tomu, předat dovednosti z jízdy v terénu dalším méně zkušenějším a ukrátit jim progres, který by „samoukou“ možná nebyl až tak efektivní.

Robin Kaleta
Český top freerider a ski B.A.S.E. jumper, který je garant celé akce.

Nový obrázek
Nový obrázek
Foto Jakub Frey
Foto Lumír Drápal

Honza Schauer
Matador českého freeskiingu, skvělý a zkušený rider, freeridový rozhodčí, z jeho pera vzešla také první česká kniha „Freeskiing“.

Nový obrázek
Nový obrázek
  Foto Petr Socha

Majo Ligda
Jeden z nejlepších slovenských riderů a člověk, který dokazuje, že freeskiing je životní styl, který jen tak nezmění ani zásadní životní mezníky.

Nový obrázek

Marek Macháček
Telemark freeskier, který bude k dispozici všem telemarkistům, kteří mají zájem získat nové zkušenosti z jízdy tímto stylem ve volném terénu. Místními terény však protáhne i ostatní nadšence.

Nový obrázek
Nový obrázek
   
Sabina Kaletová
Sestra od Robina, oba tak v terénu tvoří dokonalou dvojci, která toho může hodně lidí hodně naučit.

Nový obrázek
Nový obrázek
  Foto Lumír Drápal 

Všichni koučové se budou věnovat skupinám o počtu max. 6-8 osob, aby zážitek z jízdy a přínos byl maximální. Dokonalé znalosti davoských terénů vám samozřejmě předvede také místní „lokál“ v roli průvodce.

Pokud tedy máte zájem o takové zážitky, neváhejte a přihlašte se na akci Train SNOWfest 08, kde se s těmito lidmi můžete potkat a společně si zajezdit.

ON-LINE přihláška na Train SNOWfest 08

Nový obrázek