Ale znáte to, v péřovce je sice teplo, ale dost často – podle aktuální aktivity – je ho moc. A zejména pak v některých partiích. Souvisí s tím i distribuce vlhkosti, která se u těla tvoří: vlhké prostředí je vždy rizikové a při změně intenzity aktivity se promění vlhké místo v nepříjemný chladivý blok.

Všechny tyto problémy vyřešil Helly Hansen technologií H2FlowTM. To je v podstatě systém kanálů a tepelných kapes, který efektivně rozvádí tělesné teplo kolem těla. Ventilace v oblečení. Ohřátý vzduch tak přirozeně cirkuluje a tam, kde je potřeba, aby hřál, hřeje a naopak – z míst, kde vzniká tepla přespříliš, jej odvádí. Zajistí tak optimální klima po celém těle.


vnější ventilace napojená na vnitřní „klimatizaci“ H2 Flow™


Systém tak synergicky shrnuje hned několik výhod: 1. Cirkulace pomáhá s odvodem tělesné vlhkosti. 2. Pokud je uvnitř příliš tepla, což se samozřejmě může vždy stát, protože je to závislé na poměru vzniklého tělesného tepla a venkovních klimatických podmínek, lze prostřednictvím ventilace z celého systému teplo pomyslně vypustit a citlivě a rovnoměrně vnitřní prostředí ochladit. 3. A nakonec Helly Hansen udává, že díky systému ušetří na množství tepelné izolace, a oděv je proto lehčí až o 30 %! A tedy příjemnější na nošení.


tak vypadá systém uvnitř, liší se podle typu oděvu tak, aby fungoval optimálně


H2FlowTM využijí v první řadě sportovci, kteří kladou na své oděvy do jisté míry protichůdné požadavky: schopnost uchovat teplo, a naopak schopnost efektivně teplo odvést. Což je potřeba zejména při sportech, kdy se střídá intenzivní aktivita s klidovou, ale také třeba při rychlé změně nadmořské výšky, kdy nahoře fouká a mrzne a dole svítí jarní slunce. Typicky tedy cílí na lyžaře a skialpinisty. Koncept zahrnuje několik modelů technických řešení podle typu oděvu, na němž je aplikován. Jinak vypadá v zateplené lyžařské bundě, jinak v tenkých hardshellech a jinak v softsellových bundách. Každý z typů H2FlowTM je ale patentován, a tedy ho nenajdete nikde jinde než u značky Helly Hansen.

www.hellyhansen.com/h2flow