Ne, že by to byla otázka společenské etikety, můžete si lyžovat, v čem chcete a na čem chcete. Míchání různých značek je dovoleno, ale dá se předpokládat, že každý výrobce ladí své výrobky ideálně k sobě. Proto s lyžemi Salomon budou nejlépe ladit stejnojmenné boty, do přilby Salomon budou nejlépe pasovat stejnojmenné brýle a podobné to bude vlastně i s oblečením. Druhou výhodou výběru vybavení od jedné značky je v případě Salomonu i úspora času. Stejně jako v loňské sezoně, i letos připravil Salomon pro své zákazníky několik vybraných prodejen, kde je dostupný veškerý materiál související se značkou a primárně s plavbou na vlajkové lodi Salomon X-Max. Úspora času nákupu v jedné prodejně namísto náročného hledání své oblíbené značky v několika obchodech je jednoznačná. A které výrobky to jsou a ve kterých prodejnách v České republice či na Slovensku je zaručeně najdete?

Přilba Ranger 4D Custom Air

Elegantní, přitom velmi lehká přilba s materiálem EPS 4D, který kromě zvýšené ochrany poskytuje i lepší možnosti přizpůsobení přilby vaší hlavě. Vyjímatelná vnitřní stélka je u tohoto modelu samozřejmostí.

V obchodech s ucelenou nabídkou produktů Salomon najdete dále i rukavice Force GTX, vak na boty Extend Gear Bag, lyžařské hole X 08 nebo týmový obal na lyže Extend 160 + 20 Skibag. Vybrané produkty jsou pak doprovázeny i několika barevnými kombinacemi bundy Brilliant Jacket a kalhot Iceglory Pant s parametry vodního sloupce a prodyšností 20/20.

Lyže X-Max

Nové univerzálky, které od letošní sezony nahradí legendární 24 Hours Max. Oproti svým předchůdkyním jsou mírně širší na středu (73 mm), díky použití karbonu pak výrazně lehčí a v nabídce je najdete v délkách od 155 do 175 cm. Nejlépe si na nich zalyžují velmi pokročilí jezdci, ale vzhledem k jejich snadnému ovládání a nízké hmotnosti je lze doporučit pro mnohem širší spektrum jezdců, což ukázal i náš redakční test.

Brýle Xtend

Menší rámeček, větší rozhled. I tak lze krátce specifikovat model XTEND s velkým zorným polem, unikátním zorníkem, který se velmi rychle přizpůsobí špatným podmínkám, a stélkou rámečku brýlí, jež se snadno přizpůsobí zase vašemu obličeji.

Boty X Max 120

Patří mezi top modely výkonnostní řady Frontside. Disponují flexí 120 a šířkou 98 mm, kterou lze ale pomocí technologie Custum Shell velmi rychle a snadno přizpůsobit, stejně jako komín boty a celou vnitřní botičku.www.salomon.cz


Všechny jmenované výrobky najdete v těchto prodejnách:

Česká republika

Brno: Actisport
České Budějovice: DAJ Sport
Děčín: Skisport Pražienka
Harrachov: Levné lyže
Havířov: Santisport
Hradec Králové: KBsport HK
Klatovy: Intersport
Liberec: Cyklosport Bradský
Olomouc: Skimax Store
Ostrava: Madeja Sport
Ostravice: Ruma Sport
Plzeň: Outdoor Centrum Rock Point
Praha: A-Z Sport
Rožnov pod Radhoštěm: Intersport
Vrchlabí: QsportSlovensko

Bystrá: S/B Sport
Košice: Professional Sport
Martin: Max Šport
Piešťany: V – Sport
Žilina: 2JS Sport