SNOW 92 time vychází 12. listopadu 2015
134 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte e si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 91 najdete 5 skipasů zdarma + 1 vstupenku do aquaparku + 1 slevový kupón na servis lyží:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Novinky 2015/16

Kde jsou lyžaři nejspokojenější

Nejlepším střediskem v Alpách je švýcarský Zermatt, myslí si jeho návštěvníci. Alespoň podle poslední studie Best Ski Resorts, v níž lichtenštejnská konzultantská firma ve spolupráci s univerzitou v Innsbrucku zpovídala v alpských střediscích padeást tisíc lyžařů.

Ceny - magické hranice prolomeny

Drahá střediska zdražují, levná zůstávají o to levnější. Cenové nůžky se pomalu rozevírají a shodou okolností letos padají i „magické“ rekordy.

Ceny pro děti - počítat, počítat, počítat

Povědomí o tom, jak je to které středisko vstřícné k rodinám, zajišťují v první řadě marketingové nálepky typu „skipas zdarma“. Děti někde neplatí skipas do šesti, jinde do osmi a v některých případech třeba až do 15 let. Jak velká je to ale reálná úspora, si už musíte spočítat sami.

Gastromapa Evropy

To poslední, co jsou lidé schopni na sobě změnit, je vztah k jídlu. Některá jídla setrvávají v místě svého vzniku navzdory globalizaci. Místní speciality se dostávají zase do módy.

Sněhu už skoro poroučíme

Ačkoliv sníh z nebe padá stále zadarmo, alpská střediska za jeho výrobu utratí ročně v přepočtu kolem 100 miliard korun. A stále to nestačí…

Česko - vyhřívané Krkonoše

Ať už domácí střediska žene touha vyrovnat se službami alpským sousedům, nebo si nacházejí ke svým lyžařům jinou, vlastní cestu, letošním novinkám vládne komfortizace a atraktivizace lyžování, stejně jako v zahraničí.

Slovensko - ticho po bouři

Investiční smršť, která v posledních letech proměnila Chopok a Tatranskou Lomnicu v moderní střediska s nejvyššími mezinárodními ambicemi, poněkud utichla a žádnou převratnou novinku nechystají ani méně „zvučná“ skicentra, jež se nemohou opřít o silné finanční zázemí svého majitele.

Německo - Alpy jinak

Německo má malé Alpy, ale velkou ochranu přírody – alespoň v porovnání se sousedním Rakouskem. Lyžování tak má až na několik výjimek zcela jiné rozměry i atmosféru.

Rakousko - … až bude největší na celém světě

Rakousko je na čele většiny žebříčků, které se týkají lyžování – počtem středisek a jejich celkovou kilometráží počínaje a úrovní služeb konče. Absolutně vede ve světovém počtu lyžařodnů. A v čem o něco zaostává, to se snaží dohnat – především „velikost“ středisek.

Itálie - víno, lyže a zpěv

Milá a přátelská tvář italských středisek plyne nejen ze srdečné povahy italských hostitelů, ale i z nevelké rozlohy jejich lyžařských areálů. Jenže štěstí přeje velkým, a tak vlna „sňatků“ mezi sousedícími areály dorazila i do Itálie.

Co umí jedině Švýcarsko aneb proč lyžovat právě tam?

Jako všude, i kolem lyžování panuje mnoho mýtů a městských – či v našem případě spíš horských – legend. Nic není černobílé a závěry se často paušalizují a nepatřičně přenášejí. V případě Švýcarska třeba ceny – věděli jste, že jednu z vůbec nejlevnějších dovolených pro rodiny nabízí právě švýcarský Savognin?

Francie - velkoprostorové lyžování

To, co jiné alpské země v posledních letech dohánějí, to mají francouzská střediska „sama od sebe“ – velké propojené lyžařské prostory.

Sierra Nevada - lyžování u moře

Když se řekne Sierra Nevada, můžete si představit pohoří v americké Kalifornii. Anebo pohoří stejného jména v Evropě – na úplném jihu Španělska v Andalusii. A jak to souvisí s lyžováním?

Prognóza: hory 2030

Hluboko v historii pracovního archívu jsem narazil na zajímavý, zábavný a poučný materiál: oborovou předpověď z přelomu milénia na téma, jak by měla branže vypadat o dekádu až dvě dál – tedy v současné době. Inspirovalo mě to k zamyšlení vlastnímu.

Chci se bavit

Někteří na slovo vzatí „odborníci“ z ranku horského byznysu dodnes přepočítávají své studie proveditelnosti podle nejrůznějších statistik celkové návštěvnosti daného prostoru. Z těchto čísel dopočítaných tu o kapacitu parkovišť neboli denních příjezdů, tu o počet autobusů, vaří své „facibility study“, tedy studie proveditelnosti třeba k nové investici lanové dráhy. Tento postup je ale bohužel chybný.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 92 Time!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!