Head Worldcup Rebels I.SL

Už po několika metrech jízdy poznáte, že model Worldcup Rebels I.SL je opravdu velmi hravý. Během nasazení oblouku začnou lyže okamžitě ostře vyřezávat stopu a přímo vybízí, abyste je vzali na sjezdovku nebo s menšími kompromisy i do volného terénu. Na strmých kopcích pak teprve přichází ta pravá zábava.

Nejenom že jsou tyto lyže Head úžasně poddajné, ale i v nejvyšších rychlostech velmi dobře drží stabilitu. A to je přesně to, co byste od slalomek měli chtít především. Klasické prohnutí neboli camber už v dnešní době není tolik obvyklé. Hlavní kontakt se sněhem nese špička a patka. Tlak vznikající během jízdy se tak rovnoměrně rozloží po celé délce lyže.

V ostrých zatáčkách lyže výtečně drží stopu a skvělý pop, který jim dodává camber, usnadní výjezd z oblouku tak, že nasazení dalšího je už úplnou hračkou.

Za turbo výkonem stojí plně automatická technologie KERS. Tento elektronický systém funguje jako jakési turbodmychadlo, které zvyšuje sílu a rychlost lyží. Speciální čip uvolňuje v závislosti na ohybu lyže svou energii a při výjezdu z oblouku zvyšuje dynamiku. Zadní část lyží je při změně směru tužší, a do následujícího oblouku vás doslova katapultuje.

Ručně vyrobená sendvičová konstrukce Worldcup se skládá z celodřevěného jádra doplněného o bočnice, které usnadňují jízdu a tlumí vibrace. Hladkého sjezdu si užijete v jakékoliv rychlosti a celodřevěné jádro vyztužené titanalovými pláty pak celkově zvyšuje jízdní vlastnosti lyží.

Model Worldcup Rebels I.SL padne do noty těm nejzkušenějším lyžařům, kteří požadují vysokou stabilitu i při extrémnější jízdě. Hodí se na tvrdší sjezdovky, příkré svahy nebo speciálně upravené závodní dráhy. Pokud se rozhodnete pro jízdu v neupraveném terénu, budete své lyže muset více kontrolovat a držet ideální stopu.Profil Rebel Camber
Geometrie 122 mm/66 mm/107 mm
Délka (radius) 150 cm
  155 cm
  160 cm
  165 cm
  170 cm


Head Worldcup Rebels I.GS RD

Tyhle lyže musely být navrženy s jasným úmyslem zkonstruovat vražednou zbraň na sněhu. Šokující rychlost a zdánlivé popření gravitace vás ale rozhodně nemusí děsit. V nejkratší variantě má model délku 181 centimetrů, parádně si na něm ale zajezdí i sportovci menšího vzrůstu. Své o tom ví jeden z recenzentů webu Yellow Gentian, který své zkušenosti s lyžemi Worldcup Rebels I.GS RD popsal následovně: „Měřím pouhých 162 centimetrů, ale když mi odborník souhlasně přikývnul na otázku, zda tu jízdu přežiju, rozhodl jsem je vyzkoušet. Výsledek byl jedním slovem úžasný.“

Souhra dobrého vyvážení a držení hran vám během chvíle umožní nabrat závratnou rychlost. Musíte si dávat pozor, abyste zachovali správný postoj a své pohyby přesně načasovali. Jakákoliv chyba v technice se vám náležitě vymstí.

Ale výsledný požitek za to opravdu stojí. Radius o velikosti 25 metrů přímo vybízí k nasazení extrémně dlouhých oblouků, ale velký problém nepředstavují ani ty kratší. Není divu, že s již zmíněnou technologií KERS jsou jízdní vlastnosti modelu opravdu impozantní, ale na nohy patří opět těm zkušenějším z vás. Na sjezdovce většinou nejste sami a s pětadvacetimetrovým radiusem si nasazení dlouhého oblouku můžete dovolit jen málokde. Upřímně zvažte také svou kondici, protože lyžovačka s touto hračkou, ať už je sebelepší, vám dá pořádně do těla.Profil Rebel Camber
Geometrie 102 mm/65 mm/88 mm
Délka (radius) 181 cm
  188 cm
  190 cm
  190 cm


Head Worldcup Rebels I.Speed

Rádi si užíváte závratné rychlosti na precizně upravených sjezdovkách? Právě vám jsou určeny obřačky Worldcup Rebels I.Speed. Mají vlastnosti profesionálních závodních lyží, přesto jsou vhodné i pro rekreační lyžaře, jež zvládli techniku rychlé jízdy.

Lyže nejsou příliš náročné a při menší chybičce v technice nebo nesprávné pozici vás hned nepotrestají. Stejně jako předcházející modely, i Worldcup Rebels I.Speed mqjí velmi dobrou přilnavost hran. Umožní vám nasadit kratší oblouky a žádným problémem nejsou ani ty dlouhé. Nelekněte se, lyže jsou velmi stabilní, ale při přechodu z hrany na hranu vám přesto mohou připadat trochu nejistě.

Výrobce tvrdí, že jde o nejrychlejší lyže na světě, jeden z recenzentů je ovšem trefně označil za „nejrychlejší lyže na světě, na kterých si ani rekreační sportovci neublíží“.Profil Rebel Camber
Geometrie 112 mm/66 mm/94 mm
Délka (radius) 165 cm
  170 cm
  175 cm
  180 cm
  185 cm

Vyznavači extrémnějších kousků na upravených pistách budou model Head Worldcup Rebels I.SL zbožňovat. Nemusíte se omezovat pouze na sjezdovky, ale pravdou je, že ve volném terénu z těchto jinak velmi stabilních lyží stoprocentní výkon nedostanete. Zkušení sáhnou po modelu Head Worldcup Rebels I.GS RD, který slibuje syrovou nekompromisní lyžovačku. Ale pozor na techniku, lyže reagují tak přesně, že i drobná chybička se vám během okamžiku vrátí. Pokud je u vás při výběru nových lyží na prvním místě rychlost, sáhněte po modelu Worldcup Rebels I.Speed, který udělá dobrou službu i méně zkušeným jezdcům.


Ať už si vyberte jakkoliv, musíme po vlastních zkušenostech přiznat, že Head dělá parádní lyže. Můžete sáhnout po nových modelech, můžete ušetřit hromady kaček s použitým setem nebo si je půjčit. Tak či onak to ale bude nejspíš parádní jízda. Tak si popřejme konečně pořádnou zimu a kupu sněhu, ať je tyhle parádní kousky kde vyvenčit!