Abychom pochopili zrod nové lyžařské značky, musíme se přenést o 16 let nazpět. Všechno začalo jednoho zimního večera roku 1999, kdy se před hořícím krbem, jak jinak než nad sklenkou vína, sešli: trenér italského reprezentačního teamu Luciano Panatti, technický ředitel „valanga azzurra” Mario Cotelli a vášnivý lyžař Franco Moro, úspěšný businessman z Valchiavenny. Je to právě Chiavenna, kde byla založena vůbec první italská výroba lyží, a to konkrétně v roce 1906 pod názvem Persenico. A byly to zde zrozené lyže, které přispěly k úspěchu mytických „valanga azzurra”.Luciano navrhl začít s produkcí lyží, při níž by zkombinovali schopnosti a zkušenosti obou světů: na jedné straně podnikatelského ducha rodiny Moro a na druhé zkušenosti muže, jenž věnoval celý život vylepšování a konstruování lyží. A tak se zrodila značka Blossom, která pokračuje ve více než stoleté tradici výroby lyží ve Valchiavenně a jenž má ambice stát se klenotem italské lyžařské produkce.Dnes je Blossom spíše než továrnou, moderní technickou dílnou, kde pod rukama 12 zaměstnanců vznikají lyže podle nejmodernějších technologií a výsledný produkt podléhá přísné kontrole tak, aby dílnu opouštěly pouze kusy v absolutně špičkové kvalitě. Vše probíhá pod stálým dohledem Luciana Panattiho, manažera zodpovědného za produkci a program výzkumu a vývoje.

V Blossomu veří, že lyžování není jen o tom, nazout si nějaký pár lyží a vyrazit. Ale že je potřeba obout si lyže navrhnuté podle naší hmotnosti, výšky, technické zdatnosti a nade vše podle využití, které pro ně my, jako koncový zákazník zamýšlíme. Blossom je tedy též jediným „ateliérem“, který navrhuje lyže podle potřeb a zadání zákazníka. A to jak konstrukčně tak graficky. Na lyžích s vlastním designem tak například zasahuje italská horská služba, malé série unikátního vzhledu si oblíbily též lyžařské školy a Blossomy hrdě doplnily i kolekci Maserati.Základ všech lyží tvoří dřevěný sandwich, podle určení lyží sestavený z dřeva jasanu, topolu a okumé a torzně vyztužený titanalem. V současnosti čítá kolekce Blossom 14 modelů napříč kategoriemi World Cup Racing (včetně verzí vyhovujících FIS regulím), Performance Race Carve, Allmountain, Freeski, Park&Pipe, Skialp a v neposlední řadě vavříny ověnčené juniorské závodní lyže.

Kompletní kolekce lyží pro sezónu 2015/16 je pro Vás připravena ke zhlédnutí a především k půjčení ve Skicentru Eden. Zároveň plánujeme víkendové testování po českých a slovenských resortech. Pro aktuální info sledujte www.skicentrumeden.cz nebo náš Facebook.Skicentrum Eden je též výhradním dovozcem francouzské dámské a dětské lyžařské módy Poivre Blanc a italských zorníkových přileb Kask. Neváhejte nás navštívit a užít si nákup, či pouze vychutnat dobré italské espresso v příjemné atmosféře alpské chaty.


www.skicentrumeden.cz