I když vrcholy Dolního Rakouska nepatří k nejvyšším v Rakousku, nádherné sjezdovky, určitě si vás získá srdečná atmosféra a vynikající poměr ceny a kvality. Mostviertelské Alpy nabízejí každoročně modernizované vleky, ubytování přímo na svahu, neustále se rozšiřující sítě běžkařských tratí a zimních turistických tras. Během letošní lyžařské sezóny se můžete těšit na skvělé rodinné nabídky a kvalitní svahy pro aktivní lyžaře.

Göstling-Hochkar, Lackenhof-Ötscher: 40 km sjezdovek už od 2 eur

Na 40 kilometrech lyžařských sjezdovek s dobrými sněhovými podmínkami jezdí děti do 10 let v doprovodu rodičů s plně hrazenou vstupenkou (37 euro/den) díky „Sněhulákově kartě“ za 2 eura/den (k prokázání příbuzenstva budete potřebovat cestovní pas).

Hochkar je největší, nejlépe zasněžená a nejvýše položená oblast zimních sportů ve východních Alpách (1 800 m n. m.). Čeká vás 5 čtyřmístných sedačkových lanovek, 1 dvojmístná sedačková lanovka, 2 vleky, 1 dětský vlek, dětský lyžařský areál, zábavní park a přírodní sáňkařská dráha. Mimořádně oblíbený je park Sunny Kids s kouzelným kobercem, pomou a zábavnou dětskou lyžařskou školou. Na lyžích až ke dveřím - taková je nabídka střediska Lackenhof am Ötscher. Hotely a penziony tu najdete prakticky na okraji sjezdovek. Devět vleků zajistí, aby se lyžaři dobře rozdělili po svazích až 19 km dlouhých sjezdovek. Nejzarytější milovníci freestylu na lyžích a snowboardech se mohou vyřádit v parku Ötscher Snowpark, pro příznivce zimní turistiky je k dispozici více než 10 km pěších turistických tras.

Náš tip: Ze sjezdovky do kina a na lezeckou stěnu

Ve středisku JUFA Hochkar Sport Resort jste doma hned na kopci. Sjezdovka je totiž hned za dveřmi, sáňkařský kopec za domem a na nejbližší trase pro výlety na sněžnicích vás čeká neméně dobrodružství. Po úžasném dni na lyžích si můžete užít i dalšího programu. Odpočinete si v dětském kině při sledování nejlepších současných filmů. A pokud vám zbude ještě dost energie, doporučujeme vyzkoušet lezeckou stěnu.

Cena za osobu v rodinném pokoji na 3 noci včetně skipasu a polopenze: od 291 euro

Děti od 0 do 3,9 let: zdarma, děti od 4 do 15,9 let: od 171 euro

Aktuální informace o lyžování v Rakousku (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz
Gemeindealpe Mitterbach: Nejdelší rodinná sjezdovka Dolního Rakouska

Spousta akce, krásné výhledy a široká nabídka služeb. Sjezdovkami o délce 15,5 km a 4 moderními sedačkovými vleky Gemeindealpe v každém ohledu boduje. Vybírat můžete z nejdelší rodinné sjezdovky Dolního Rakouska, akčního lyžování v hlubokém sněhu, nebo můžete zažít skvělou atmosféru pravé rakouské chaty, jako je například Wirtshaus Bäreneck. Výzvou je nejen strmý svah označený černou barvou, nejprudší přírodní sjezdovka v Dolním Rakousku, ale také rychlostní trať s časomírou. Zábava pro děti i dospělé zaručena.

Náš tip: Východ slunce přímo u horské stanice

Nově otevřenou chatu Terzerhaus na panoramatické terase s nádherným výhledem na 16 okolních vrcholů najdete hned vedle horské stanice pohoří Gemeindealpe. Můžete tu přenocovat i s celou rodinou. Chata leží 1 626 metrů nad mořem, ráno vás vzbudí nádherný východ slunce a na prahu dveří vás budou čekat nedotknuté sjezdovky a svahy s hlubokým sněhem.

Cena za osobu od 108 Eur

Annaberg: Dobrodružné zimní hřiště

Zatímco děti dovádí na sněhu, dospělí si ve středisku Annaberg vychutnávají fantastický výhled na Ötscher. Annaberg nabízí 20 kilometrů sjezdovek, 2 čtyřmístné sedačkové lanovky, 1 dvojmístnou sedačkovou lanovku, 5 vleků. Tato rodinná oblast zimních sportů leží mimo rušná turistická střediska, přitom však nabízí vše, co si člověk dokáže představit pod pojmem pestrá dovolená a navíc za velmi nízké ceny. Děti do 6 let mohou na svazích lyžovat zdarma. Začátečníci si oblíbí nenáročné svahy v okolí Reidlových vleků, zkušení lyžaři a snowboardisté se vydají na závodní sjezdovky. Doporučujeme navštívit „Anna-Park“, ve kterém najdete skicrossovou a boardecrossovou dráhu, raily, boxy a malé kickery, a také sjezdovku s boulemi. Sjezdovky jsou díky umělému osvětlení přístupné i večer.

Náš tip: Nově otevřené centrum JUFA Bergerlebnis-Resort Annaberg

Skvělým místem pro rodinnou dovolenou je zcela nové lyžařské centrum JUFA Bergerlebnis-Resort Annaberg, kde na nejmenší návštěvníky čeká hřiště a dobrodružný vodní svět, a na dospělé lyžaře bohatá wellness zóna. Kromě toho se malí i velcí návštěvníci mohou těšit z přímého napojení na sjezdovky, a také na rodinnou lyžařskou školu vzdálenou jen 20 m od hotelu.

2 noci v novém středisku JUFA Bergerlebnis Resort včetně polopenze a 3denního skipasu pro středisko Annaberg si můžete objednat už od 169 eur

Děti do 3,99 let na pokoji s rodiči zdarma, od 4 do 5,99 let od 75 euro, od 6 do 16 let od 107 euro

Zima v Dolním Rakousku je krásná

www.dolni-rakousko.info