Salomon X-Race

I při průměrně rychlé jízdě na menší sjezdovce se můžete cítit jako ostřílený závodník. Celodřevěné jádro Race používané u závodních modelů je zárukou stabilní jízdy. Skluznice odolná proti oděru naopak potěší všechny, kteří občas přejedou nějakou nerovnost.

Salomon X-Race jsou na svahu prostě bezkonkurenční a už po několika metrech jízdy budete vědět, že jim můžete plně důvěřovat. Přesnost, stabilita a vynikající přilnavost hran tvoří dohromady skvělé zázemí pro ničím nerušenou jízdu.

Dlouhé, středně dlouhé a dokonce i krátké oblouky nejsou pro model X-Race žádným problémem. Jistě, nejsou to zrovna slalomky specializované právě na krátké zatáčky, ale tyhle lyže jistě nezapadnou ani v porovnání s nimi.

Model X-Race jednoduše vystihuje označení za spolehlivé a výkonné lyže. Dovolí vám užít si závodní technologie, ať už dáváte přednost jakékoliv rychlosti.

Geometrie 122 mm/69 mm/105 mm
Délky 155 cm
  165 cm
  170 cm
  175 cm
  180 cm

Salomon Q-98

Skitouringové lyže Q-98 jsou určeny všem zapáleným sportovcům, kteří se nechtějí tlačit ve frontě na vlek a svah chtějí vždy pokořit vlastními silami. Výtečně si s nimi zajezdíte ve volném terénu. Extra široké hrany lyží Q-98 jsou na to jako stvořené. Skvělé jízdní vlastnosti se projeví na měkkém i tvrdším povrchu. Dobře použitelné jsou i na sjezdovce. Nízká setrvačnost lyží umožní plynulou jízdu a vysokou kontrolu při nasazování oblouku.

Pro zvýšení odolnosti a co nejlepší záběr bylo celodřevěné jádro zesíleno karbonovými vlákny. Kvůli robustní konstrukci je model sice malinko těžší (3 680 gramů), ale za ten nekompromisní výkon to určitě stojí.

Geometrie 137 mm/98 mm/123 mm
Délky 164 cm
  172 cm
  180 cm
  188 cm


Oba porovnané modely si, ostatně jako všechny lyže od Salomonu, vedou skvěle na upravených sjezdovkách. Lyže X-Race jsou tady opravdu jako doma. Pokud vás vždy lákal svět závodního lyžování, jsou určeny právě vám. Naučíte se s nimi leccos nového a ani nebude třeba pouštět se do těch nejvyšších rychlostí. Model Q-98 je dokonalou alternativou spíše do volného terénu, kde neztrácí nic ze své působivé ovladatelnosti.
Přehled sjezdových lyží Salomon na SNOW.cz