SNOW 93 vychází 3. prosince 2015
180 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!
Ve SNOW 93 najdete 8 skipasů zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Tereza Kmochová - tiché cílové ovace

Pro rozhovor s Terezou jsem zvolil pro mě nezvyklý formát. Vedli jsme ho totiž po e-mailu. Ne proto, že Tereza od narození neslyší, dokáže totiž perfektně odezírat. Ale stejně jako ona přichází u lyžování o jeden, pro nás slyšící, základní vjem, rozhodl jsem se i já dobrovolně přijít o její milou společnost a pokusil se udělat rozhovor s talentovanou lyžařkou bez možnosti vidět její reakce, úsměv či gesta. Slepý proti hluchému.


Amerika ukáže reálnost našich nadějí

Strachová, Bank a další reprezentanti zamířili na americký kontinent
Sedm z devíti členů národního týmu ve sjezdovém lyžování se na přelomu listopadu a prosince nachází v Americe. Poté, co byly pro nedostatek sněhu zrušeny slalomy Světového poháru ve finském Levi, budou závody na americkém kontinentě pro většinu z nich prvním testem výkonnosti v nové sezóně.


Kjetil André Aamodt - stačí mít jen plnou ledničku…

Jednou se Kjetila André Aamondta zeptali, které medaile ze své sbírky si cení nejvíce, zapřemýšlel a pak prohlásil: Nejlepší je ta příští.“ A vlastně tak v dokonalé jednoduchosti popsal celou svoji bohatou kariéru, během níž se stal majitelem největšího počtu medailí z vrcholových lyžařských akcí, mistrovství světa a olympijských her!


Skiwithme.cz - Ať ti hlava nepadá!

Pro tento díl jsem sliboval lyžování na obou lyžích. Po úvodních rozehřívacích „Nechte lyže u hospody“ a „Jedna stačí“ dnes opravdu obujeme obě. Soustředit se však budeme na hlavu.


WorldSkiTest 2015 - velká show a zajímavé poznatky

WorldSkiTest rok od roku sílí a nabývá na významu. Je to hlavně tím, že se drží osvědčeného konceptu, který je maximálně transparentní, zatímco lyže jsou naopak kamuflované, aby nebylo poznat, co jsou zač. testéři jsou naopak zcela odhalení, aby se jejich výsledky nemohly skrývat za průměr.


SNOWtest - trendy a inovace

V rámci našeho tradičního redakčního testu jsme se letos ve Schnalstalu zaměřili na tři kategorie. Slalomky a SMU lyže jsme již prezentovali v listopadovém SNOW a nyní přichází na řadu kategorie open – čili skupina lyží, která zahrnuje novinky a inovace a zároveň nabízí prostor pro představení těch nejnadějnějších modelů letošních kolekcí jednotlivých značek.


Nanomembrane - nová doba svrchních oděvů

Textilní průmysl je stále více technologicky náročný obor. Na straně poptávky totiž trvale rostou požadavky na kvalitu a specifické schopnosti výrobků a na straně druhé ho zásobují novinkami vědecko-výzkumná centra. Živý vývoj posledních dekád pokračuje, a my můžeme být rádi, že do hry o přední příčky branže vstupuje i Česká republika.


Hračky pro hračičky

Rodiče, děti a hory aneb jak to vidí dětské instruktorky
Mou celoživotní snahou je nikoho nezarmoutit. Takže přesto, že jsem se zde chtěla původně zabývat problematikou separace a její rolí v racecarvingovém oblouku, nezbývá mi než se zase věnovat hraní. Prostě musím, to abych nezarmoutila pravidelné čtenáře.


Lyžování v žaláři - Masikryong, Severní Korea

Severní Korea je pro náš západní svět děsivým fenoménem. Společnost pod brutální diktaturou silně připomíná žalář. Chvilky štěstí jsou pro mnohé tamní obyvatele často jen záblesky. A svoboda? Snad nikdo z tamních nemůže pochopit pravý význam tohoto slova. Zde se bojuje o přežití.
A v tomto prostředí rázem vyroste lyžařské středisko. Jak to u diktátorských režimů bývá, velkolepé a honosné. V zemi s nulovou lyžařskou kulturou. Marnivé a iracionální.
Ale odložme západní optiku – kdo ví, možná plnou předsudků a dezinfomací – a pojďme tam vyrazit na vlastní pěst.


Cenová politika tuzemských areálů - 2. díl

Předchozí díl o cenové politice jsme skončili zvoněním klíčů v roce 1989 na Václaváku. Mé nadšení z konce bolševismu vystřídalo kruté vystřízlivění. Hned v lednu 1990 mě totiž soudruzi z Ústřední Správy Tělovýchovných zařízení ČSTV, kde jsem měl na starosti lanové dráhy a lyžařské vleky, dali padáka. Nejenom pro založení Občanského fóra, které mimo jiné požadovalo změny ve vedení ČSTV, ale i pro materiál, ve kterém jsem předložil nové podnikové schéma včetně nové cenové politiky horských lyžařských areálů.


Nej heliskiing v Britské Kolumbii aneb velký průvodce heliskiingu po Britské Kolumbii

Britská Kolumbie (BC) je epicentrum heliskiingu, kde dnes působí přes tři čtvrtiny všech heli operátorů světa.


Je výkon ve freeridu měřitelný?

Dá se nějak změřit nebo pojmenovat náročnost freeridového sjezdu? Jak sdělit kamarádovi, co jsem včera sjel, aby mu údivem spadla brada? Může to vypadat třeba takto TD/5.2/EX3/45–53°(600 m).


Pravdy a mýty - kolik napadlo a napadne

Skutečně základní otázka každého sněhomila. Informací toulajících se po netu je tolik, že je všechny nedokážeme ani vyhledat, natož vstřebat a použít. Přitom je naše otázka jednoduchá: kolik a kde? Odpovědět ale už tak jednoduché není. Kterým zdrojům můžeme důvěřovat a kde je najdeme? Jaké souvislosti nám můžou zkřížit plány, když je budeme opomíjet?


Lech prachový pelech

Když pionýři lyžování v meziválečném období začali s budováním zimního střediska ve vorarlberské horské vesničce Lech, museli si být jisti, že okolo nich vzniká lyžařský ráj na Zemi.


Jasná - klasa Nízkých Tater

Jasná je největší a nejmodernější lyžařskou arénou Slovenska a letos bude i arénou „světovou“ – po více než 30 letech se sem totiž vrací i Světový pohár v alpském lyžování. Přilákat vás ale může o dost více atrakcí než jen sjezdovky sportovních parametrů. V Jasné si najdou bohatý program i „nelyžaři“.


Štýrsko - kde to mají Rakušané rádi

Štýrsko sice není nabité velkými a slavnými lyžařskými jmény, přesto je nejoblíbenějším cílem samotných Rakušanů.


Uganda - na lyžích po stopách Davida Livingstona

V červenci jsem se spolu s kamarádem Christerem rozhodl podniknout výpravu do Ugandy. Země, kterou posledních 29 let vede prezident Yoweri Musevini, se stále snaží zbavit špatné reputace, již získala za vlády Idi Aminiho, diktátora zodpovědného za smrt 300 tisíc lidí.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 93!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!