Se zástupci značky K2 jsme potkali v předvečer vlastního testování, kde nám byly představeny novinky nadcházející sezóny. Všichni jsme netrpělivě čekali, zda sv. Martin přijede na bílém koni a připraví nám podmínky, kde nejlépe otestujeme lyže s technologií Konic z řady All-mountain či dokonce pojezdíme mimo pistu na freerideových lyžích. Jelikož letošní podzim je zatím na sněhové přeháňky dost skoupý, a to i ve vysokých nadmořských výškách, bylo jasné, že druhý den sáhneme po lyžích z kolekce AMP určených na pistu.


Druhý den byla obloha jako vymalovaná a teploty v plusových hodnotách ve mně silně navozovaly dojem jarního lyžování. Jako zástupkyně něžnějšího pohlaví jsem si vybrala (nejen podle designu) model Luv Machine 74Ti v délce 160cm (měřím 168cm), který je určen pro sportovní lyžařky, které se jen nevozí a naplno využijí vlastnosti lyže. Po operaci kolene to byla první lyže, na které jsem stála, a první dojem nebyl vůbec špatný. Speed rocker mi usnadnil zahájení oblouku, avšak i ve větší rychlosti byla stabilní a netřásla se jako osika. Což je zajímavé, neboť zrovna osikové dřevo v kombinaci s paulownií a bambusem tvoří jádro téhle ženské zbraně (Channel light core technology). Luv machine je na rozdíl od své kolegyně, Tainted Luv ze stejné řady, vyztužena titanalem, takže i mě jako náročnější lyžařku nezklamala.
Přehled sjezdových lyží K2 na SNOW.cz

Pro další pár jsem zamířila do pánského oddělení, a to konkrétně pro lyži AMP Bolt v délce 172cm. Ty jsou, stejně jako Luv machine u dámských lyží, nejvyšší v řadě pánských lyží určených na vypreparovanou sjezdovku. Zajímalo mě, jak se bude chovat ryze pánská obřačka, když na ní pojede žena. I přes počáteční obavu, zda jsem si nevzala velké sousto, jsem byla velmi překvapena. Mile. Lyže se mi zdála hravá, dobře manipulovatelná, nenutila mě jezdit „od lesa k lesu“, ale umožnila oblouky jakéhokoliv poloměru. Ve větší rychlosti jsem jí mohla plně věřit v každém oblouku. Lyže se chlubí MOD technologií, což je tlumicí systém pohlcující vibrace a nárazy, takže díky němu bylo mé zraněné koleno na polední pistě jako v bavlnce. V kombinaci s Carbon web, kdy karbonová vlákna jsou umístěna v přesných úhlech, získala K2 poměrně lehkou lyži, která je perfektně tuhá ve zkrutu. Pro mě lyže do každé garáže sportovního lyžaře (nebojím se říci, že si ji užije i perfektní lyžařka).


Po poledni nám slunné počasí zajistilo svah jako stvořený pro all-moutainové lyže. Výběr padl na K2 iKonic 80Ti v délce 170cm. Se svými 80mm pod patou si dobře poradila s muldami, avšak nezradila, ani když se objevil na pistě led. Kdyby podmínky dovolily, hravě by si poradila i s terénem mimo sjezdovou trať. Její technologie Konic, která kónickým umístěním různého druhu dřeva v jádře docílila, že energie jde přímo do hran. Což se dá snadno zkontrolovat. Průhledný design vystavuje dřevěné jádro v celé své kráse. Vyztužena titanalem krájí oblouky v jakémkoli terénu. Příjemná all-mountinová lyže, na které se dobře sveze jak expert, tak obyčejný smrtelník.


V testovacím centru, ke kterému se dá skoro dojet na lyžích, lze vyzkoušet i lyžařské boty, helmy, brýle, či se seznámit s lavinovým vybavením.