Boty Backland

V loňské sezoně byly pod názvem Backland představeny lyže, stoupací pásy a doplňky určené pro skitouring. V letošní sezoně je kolekce doplněna i o skitouringové boty. Velmi lehké boty vážící pouhých 987 gramů jsou navrženy primárně pro chůzi, ale poskytují dostatek komfortu a výkonnosti i pro freeridové sjezdy. Nejzajímavějšími technologiemi, které se na botách objevily, jsou Memory Fit pro individuální tepelné tvarování skeletů a vnitřních botiček nebo odnímatelný jazyk boty, který lze odložit při stoupání a zvýšit tak komfort pohybu. Pro sjezd ho jednoduše vrátíte zpět na své místo na skeletu.

Lyže Vantage

Kolekce lyží Vantage není žádnou novinkou. U Atomic je vídáme již několik let, ale letos poprvé s inovovanou konstrukcí Carbon Tank Mesh. Vrstva karbonových vláken umožnila snížit hmotnost lyží, ale zároveň přinesla větší pevnost ve zkrutu současně se snadným ohybem. Nové Vantage tedy lépe drží na tvrdém podkladu, zároveň si mnohem snadněji poradí s měkkým a rozježděným sněhem.


Hybridní peří V loňském roce přišel Atomic po dlouhých letech i s kolekcí oblečení. To je zaměřeno hlavně na funkční použití. Je velmi lehké, lze ho použít nejen pro lyžování, ale třeba i pro skitouring. Novinkou v letošní kolekci je materiál Hybrid Down, který najdeme ve většině bund v kolekci Atomic. Upravený Primaloft poskytuje tepelné vlastnosti peří spolu s voděodolností syntetických vláken.

Hawx Magna

Allmountainové boty Hawx určené širokému spektru uživatelů se staly bestsellerem již v uplynulých sezónách. Letošní novinkou je model Hawx Magna, který je v oblasti nejširší části chodidla rozšířen na 102 mm, a poskytuje tak větší komfort pro lyžaře, kteří upřednostňují pohodlí před výkonem, zároveň však žádají kvalitní boty určené pro sportovní lyžování. Hawx Magna disponují technologií Memory Fit pro individuální přizpůsobení skeletu a vnitřní botičky pomocí tepelného tvarování, které trvá pouhých 12 minut.

Redster XT

Výkonnostní lyže představené již v loňské sezoně se letos dočkaly hned několika verzí. V kolekci je najdeme ve variantách Doubledeck 3.0 XT, vyráběné v délkách 175 a 182 bez rockeru určené pro ty nejlepší sportovní lyžaře, a univerzálnějších XTi a XT, které disponují Race Rockerem pro snadnější zahájení oblouku a širším středem 72 mm.


www.atomic.com
Přehled sjezdových lyží Atomic na SNOW.cz

Přehled lyžařských bot Atomic na SNOW.cz