Nejdelší osvětlená sjezdovka Švýcarska

Každý pátek večer na Corvatschi můžete vyzkoušet nejdelší noční lyžování Švýcarska. Z první mezistanice do údolí vede 4kilometrový sjezd po sjezdovce osvětlené od sedmi večer až do dvou hodin do rána! Otevřeny jsou i okolní restaurace, takže nejde jen o nekonečné hoblování svahů, ale i o zážitky kulinářské a společenské. Tam i po mejdanu zpět do centra se dopravíte speciálními skibusy.


Na lyže za úplňku

Další stupeň romantiky zažijete v horách okolo Diavolezzy. Každý úplňkový den v měsíci tam v noci funguje kabinová lanovka a sjezdovky, jako by byl bílý den – měsíc totiž dokáže osvítit okolní bělostné hory, kde nestíní stromy, natolik, že je možné bezpečně lyžovat bez jakéhokoli dalšího umělého osvětlení. Asi to není na ostrý racecarving, ale kde jinde zažijete onu unikátní atmosféru nočních hor, tichých, že neslyšíte nic než záběr lyží ve sněhu?


Do horské vířivky

Když se vydáte na měsíční lyžování, není od věci zůstat na noc v hotelu Berghaus Diavolezza, který tvoří jeden celek s horní stanicí lanovky (2 978 m n. m.). Právě tam vám noc ohřeje nejvýše položená vířivka. Anebo taky vířivka s nejkrásnějším výhledem – z vany ze dřeva a mosazi vyhřívané dřevem lze i v jasné noci pozorovat famózní panorama s nejvyšším vrcholem Graubündenu, Piz Berninou.


A nakonec jedna romantika s vláčkem. V den úplňku můžete vyrazit bájnou Rhétskou dráhou na výlet přes průsmyk Bernina na stanici Alp Grüm. Tam povečeříte – jak jinak – fondue a při cestě zpět vás vedle žaludku a pohledu do noční krajiny bude blažit i sluch – na cestu se totiž pouští klasická hudba!


www.mojesvycarsko.com