Šárka Strachová:

Česká reprezentantka je ve svých 30 letech jednou z nejzkušenějších lyžařek startovního pole. Nenajdeme jediný svah v kalendáři, kde by nebodovala. Své zkušenosti prodala letos vlastně v každém závodě a po právu jí patří druhé místo v hodnocení disciplíny. Možná je její styl pro některé fandy nudný, neakční nebo dokonce uspávací, ale funguje. Jízdy, které předvádí, jsou technicky skoro dokonalé a jen málokdy chybuje. Dokáže skvěle a včas nasazovat oblouky a nedostává se díky tomuto timingu do hraničních situací. K tomu připočtěme v současné době ojedinělou mentální sílu a máme z toho boj o Křišťálový globus. Jen tak dál…

Veronika Velez–Zuzulová:

U této Slovenky platí prakticky stejná charakteristika jako u „Šáriny“. Ve „Svěťáku“ debutovala v roce 2000, od té doby má na kontě 165 startů z toho 21 pódiových výsledků. Oproti české reprezentantce můžeme říct, že Veronika Velez–Zuzulová dokáže více útočit, jet vetší „kudlu“. I v posledním závodě jsme viděli její obrovské odhodlání a bojovnost. Po nevydařené první jízdě v italské Santa Caterině byla až na 13. místě. Z jejích reakcí bylo patrné nejen zklamání, ale i rozčarování z chyb. V druhé jízdě to byla úplně jiná závodnice. Od první brány jela naplno. Jízda na hraně možností bez chyb jí nakonec vynesla na třetí místo. Potvrdila tak, že se nevzdává a bojuje do konce.

Petra Vlhová:

Talent od pána Boha. Už od žákovských kategorií dávala o svém umění vědět znatelně nahlas. Pravděpodobně největší zlom přišel v juniorkách, kdy získala dvě medaile na mistrovství světa a v roce 2012 vyhrála Zimní olympiádu mládeže v Innsbrucku. Od té doby patří ke stabilním závodnicím ve SP. A letošní sezona je opět přelomová. Začalo to už v Aspenu (11. a 7. místo) pokračovalo senzací v podobě vítězství v Åre a 3. místem v Lienzu. A tahle 20letá kometa poletí dál! Vlhová je 100% profesionálkou. Lyžování dává maximum a na výsledcích je to vidět. Svou výšku 180 cm dokáže skvěle skloubit s technikou i díky výtečným pohybovým schopnostem. Málokterá lyžařka má takové rozsahy a může si na lyžích dovolit to, co ona. Napadá mne srovnání jízdy Vlhové s Marií Höflovou–Rieschovou, která jezdila velice podobně. Pokud by to šlo stejným směrem, nikdo by se nezlobil. Rodačka z Liptovského Mikuláše už teď patří mezi elitní sedmičku světových slalomářek.Přejme kvalitní trénink a elán do závodění, zatím nás holky perfektně bavíte…V příštích dnech sice ženy čekají rychlostní disciplíny, kde toto trio neuvidíme, ale při večerním slalomu v rakouském Flachau 12. ledna se opět budou snažit proniknout na stupně vítězů. Kromě úterního slalomu ve Flachau můžete o víkendu 9. a 10. ledna sledovat na Eurosportu sjezd a superG žen v Zauchensee, a obří slalom a slalom mužů v Adelbodenu.Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2015/16.