Nová lanovky i nové sjezdovky

Začátkem prosince se poprvé rozjela nová lanovka Rudnigsattel, která nahradila oba bývalé vleky stejného jména. Ultramoderní 6sedačka s bublinou, vyhříváním a dětskou pojistkou je samozřejmě mnohem pohodlnější a kapacitnější (3 200 os./h). Při délce 1 250 m a převýšení 370 m zpřístupnila 2,2 km převážně nových sjezdovek. Sousední lanovka Mössern „Warm up“ získala letos krycí bubliny, vyhřívaná je přitom už od loňska. Díky nové lanovce Rudnigsattel vedené v nové trase přibylo celkem 20 hektarů sjezdové plochy. Celkem se tak v Nassfeldu lyžuje na 300 hektarech sjezdovek, což zhruba odpovídá rozloze centra Vídně. Investice do nových lanovek a sjezdovek si letos vyžádala 12 mil. eur.

Dvojitá jistota sněhu

V posledních letech spadlo v Nassfeldu úhrnem 7 až 8 metrů sněhu za sezónu. Ale pro všechny případy bylo ještě posíleno i technické zasněžování včetně nádrží na vodu a kapacity čerpacích stanic.

Nový hotel na sjezdovce

Jedenáct milonů eur „spolkl“ nový Almhotel Kärnten, čtyřhvězdičkový hotel s kapacitou 100 lůžek přímo na sjezdovce u 4sedačkové lanovky Gartnerkofel. V jeho sousedství se nachází Almresort Nassfeld, rovněž 4hvězdičkový ubytovací komplex s 380 lůžky, kde bylo v létě otevřeno 28 nových chaletů.

Lyžování za dobrou cenu

Nassfeld sází především na rodinné lyžování za velmi dobrou cenu. Právě rodinám na míru jsou sestavené pobytové balíčky, v nichž nechybí ani mnoho milých překvapení. V Nassfeldu tak v některých obdobích sezóny lyžují děti do 10 let zdarma. Novinkou je akce „překvapení pro děti“, kdy děti do 10 let lyžují každou sobotu jen za 10 eur.

Nassfeld letos překvapí…

  • wi-fi v celém lyžařském areálu: on-line můžete být prakticky kdekoliv, samozřejmě zdarma.
  • nejtvrdší a nejhlasitější zimní dovolenou: 1. zimní metalový festival Full Metal Mountain se rozburácí od 28. března do 3. dubna 2016

Infocentrum a rezervace:
Nassfeld – informační kancelář Praha
Přemyslovská 4
Praha 3
email: czech@nassfeld.at
tel.: +420 222 220 997

www.nassfeld.at