K-Park Kühtai

Tento park byl postaven v roce 2012 k příležitosti prvních zimních her pro mládež. Dnes je tento freestylový ráj otevřen pro všechny.

Malý, příjemný a s perfektními sněhovými podmínkami – tak se dá popsat K-Park v Kühtai. Díky své výhodné poloze nad hranicí stromů si zde freestylisté jistě přijdou na své. Zimní sezóna zde trvá až do konce dubna.

K-Park: olympijská zkušenost

K-Park byl postaven pro první zimní olympijské hry mládeže. Kde tehdy závodili mladí freestyloví specialisté, dnes zkouší své umění začátečníci a pokročilí na boardech a lyžích. Zvláštní atrakcí parku je 180 metrů dlouhá superpipe. Dále tu najdete překážky jako např. dvojitou kickerline, slopestyle a také super-cross-terén. Majitelé parku staví každý rok nové překážky a tak se rozhodně nebudete nudit.


Snowpark Kaunertal

Sněžný park Snowpark Kaunertal leží uprostřed nejmladšího ledovce Tyrolska a je známý díky své dlouhé sezóně jako oblíbené středisko pro freestylery.

Středisko setkání pro snowboardisty a příznivce freestylu: ve Snowparku Kaunertal na ledovci Kaunertaler Gletscher v nadmořské výšce 2 900 metrů se můžete vyřádit na prknech od října do června. Na 800 metrů dlouhých a 15 metrů širokých lines nabízí Snowpark Kaunertal dohromady 20 různých terénů.

Pros a Rookies na boardech a lyžích

Překážky v Snowparku Kaunertal uspokojí jak profíky tak začátečníky: na Pro-Kickerline najdete dva kicker a table dlouhé mezi 8 a 15 metry. Také je tu 100 metrů dlouhá halfpipe, která určite zvedne adrenalin i pokročilým. Ať frontside či backside – technicky zkušeným snowboardistům nabízí až 12 metrů dlouhé rails ve Snowparku Kaunertal nejlepší podmínky. Freestylový začátečníci cvičí svoje první skoky na Easy-Kickerline. V odděleném Skifunparku najdete karvingový terén, terén s umělými hrbolky či umělé překážky.

Na snowboardu o 6 týdnů déle v Snowparku Kaunertal

Freestylisté se mohou na ledovci Kaunertaler Gletscher vyřádit až do jara. V polovině dubna, když do údolí přijde jaro, pokračuje na ledovci ještě šest týdnů sezóna. S dubnovými hřejivými slunečnímy paprsky a s prvními jarními pocity vám skoky do modrého nebe připadnou jako ultimativní svoboda.


Skyline Park Innsbruck

Nitro Skyline Park Innsbruck je jediný park na světě, který si zaslouží označení in-city. Nechte se při vašich skocích okouzlit městským panoramatem a urbanistickými pocity.

Kdo miluje město a snowboard, nechá svoje srdce v tomto snowparku. Světově jedinečná je poloha Nitro Skyline Parku nad městem Innsbruck. Tento in-city Snowpark má otevřeno do dubna. Na příjezd k němu nepotřebujete auto. Uprostřed města Innsbruck nastoupíte do lanovky Nordkettenbahn a během 20 minut se octnete o 1 500 metrů výš v Nitro Skyline Park Innsbruck.

Z nákupů rovnou na skoky v parku Skyline Park Innsbruck

Tento zábavný park s úžasným výhledem na Innsbruck vás nadchne nejenom svojí jedinečnou atmosférou. Návštěvníci mohou dopoledne strávit nákupy, prohlídkou pamětihodností a touláním se po městě a odpoledne vystartovat na snowboardu přímo z města. Také při designu parku Nitro Skyline Park Innsbruck ucítíte blízkost města – park je podobný skateparku. Ve srovnání s jinými zábavnými parky patří Nitro Skyline Park Innsbruck spíše k menším, ale za to je plocha plně využita. Ve Snowparku najdete dva skoky pro pokročilé a dva skoky pro začátečníky. Kromě toho rails, boxes a quarterpipe. Zvláštní výzvou pro všechny je extrémně prudký sjezd z vrcholku hory Hafelekar k Nitro Skyline Parks Innsbruck.

Vyzkoušejte nejnovější trendy v Skyline Park Innsbruck

V testovacím centru si můžete vypůjčit nejnovější vybavení firmy Nitro. Tak můžete otestovat nová vázání, moderní boty či snowboardy přímo na sjezdovce v parku Nitro Skyline Park Innsbruck. Noční session, které se koná několikrát za sezónu, rozhodně stojí za návštěvu a utvrdí dojem z Nitro Skyline Parku v Innsbrucku jako nezapomenutelný zážitek.


Funpark Ischgl

Objevovat Tyrolsko na freestylových lyžích nebo na snowboardu, vyzkoušet skoky a zároveň zažít rozmanité umění. To vše vám umožní Silvretta Show Snow Park.

Hračky jsou na hraní! To zde platí samozřejmě také pro všechna zařízení jako jsou rails (zábradlí), halfpipes (koryto ve tvaru písmene U) či kicker (skok) v zábavném parku Silvretta Show Snow Park. Ale místní překážky ve funparku Ischgl mimo to vypadají také velmi hezky. Je to tím, že tento zábavný sněžný park je malou revolucí. Překážky jsou zároveň umělecká díla. A proto se tento zábavný park ve městě Ischgl jmenuje SnowARTpark.

Největší spojený zábavný park Alp najdete v oblasti Ischgl

Vynikající sněhové podmínky největšího spojeného zábavného areálu Alp v Ischgl lákají od prosince do dubna na prkna. Tři sedačky vyvezou freeridery a snowboardisty nahoru do funparku. A take co se týče lines zde vyhrává číslo tři: profi, pokročilí a začátečníci cvičí svoje skoky, triky a slidy ve třech různých terénech. A ještě jednou číslo tři: ve funparku v Ischgl se starají tři shapeři o snowpark a ručí za kvalitu a bezpečnost překážek.

Oslavte svoje výkony

Nedaleko funparku najdete dvě restaurace se slunečnou terasou. Tady můžete pozorovat ostatní freestylery na sjezdovce a při tom natankovat sílu pro své další skoky.


www.tyrolsko.cz