Na rozdíl od České republiky je v mnoha zemích Evropské unie nošení lyžařské helmy do 15 let povinné. Pokud si na pocit bezpečí lyžaři zvyknou, v dospělosti se jej neradi vzdávají. Helmu zde nosí 82 % lyžařů.

Účinnost helem dokázal nespočet studií, které se této problematice věnovaly (např. zde v angličtině, zde starší studie Hopkinsova institutu z roku 2012) . Při jejím nošení se riziko lehkých úrazů snižuje až o 50, u vážných až o 92 %. I přes tato fakta si většina dospělých lyžařů v Česku ochranu hlavy nepořídí. Vnímají její nošení jako něco nepotřebného a navíc nevkusného.

V dnešní době mají helmy atraktivní moderní vzhled a doplňují vaši lyžařskou výbavu. Buďte styloví od hlavy až k patě a prosaďte trend bezpečného lyžování.

Univerzální helma pro vyznavače adrenalinu

Univerzální helma, která svým vzhledem připomíná vojenské nebo motorkářské přilby. Vám se bude hodit, pokud si užíváte adrenalinového způsobu života i v létě. Dá se totiž nosit celý rok. Využijete ji stejně dobře na lyžích, snowboardu, ale také na bruslích nebo skatu. Jak už je u značky Smith zvykem, stylový vzhled a funkčnost jsou dotaženy do posledního detailu.

Odvětrávání zajišťuje 12 ventilačních otvorů a systém Airflow Climate Control. Náušníky a držák na brýle jsou odnímatelné pro použití v létě.

Nejoblíbenější lyžařská helma je od Gira

Model G9 si oblibu u lyžařů získal svou bezpečností a jemnými designovými liniiemi, kterými se nechalo inspirovat mnoho výrobců lyžařského vybavení. Helma umožňuje doplnění o audiosystém TuneUps. Co víc si můžete přát, než cítit se bezpečně a u toho poslouchat svou oblíbenou hudbu?Bezpečnost se špetkou ženskosti

Dámy jsou na sebe od přírody opatrnější než muži. Také jim více záleží na svém vzhledu. Oba požadavky splňuje helma Giro Decade, která je bezpečná a zároveň dobře vypadá. Vznikla upravením pánského modelu G10, jehož funkce si zachovává, ale přizpůsobila se ženské anatomii.

Systému In FormTM zajišťuje, že je Giro Decade při nošení pohodlná. Navíc ho můžete ovládat i v lyžařských rukavicích. Nízká hmotnost a dostatečné množství ventilačních průduchů znamená pohodlně strávený den na svahu.Co se v mládí naučíš... Naučte dítě brát helmu jako samozřejmost

Juniorská helma Blizzard Magnum je dostatečně pevná a zároveň lehká. Její velikost lze nastavit, takže perfektně sedne. Spolehlivě větrá a má odnímatelné uši. Proto se hodí k použití i mimo zimní sezonu, například na kolo nebo kolečkové brusle. Helma má hravý dětský design, který si vaše dítě zamiluje a nebude ji chtít sundat z hlavy.