Označení Backland jsme na produktech značky Atomic potkávali již loni, kdy se pod ním skrývaly první skitouringové vlaštovky značky: lyže, stoupací pásy, hole či batoh. Čistokrevné skitouringové boty ale Atomic přinesl až letos. Jsou nabízeny hned ve čtyřech variantách Backland Carbon Light, Backland Carbon, Backland a Backland W. A stojí za pozornost!

Čím se Backlandy liší od ostatních?

Argumentů, proč zvolit právě některý z modelů Backland, je mnoho. Tím prvním je třeba pohyblivost komínu při chůzi. V případě „backhandů“ je to neuvěřitelných 74°. Velmi zajímavá je i jejich hmotnost. Nejlehčí model Carbon Light totiž váží pouhých 987 gramů. Backlandy navíc disponují výbornými vlastnostmi pro náročné sjezdy. K vyztužení bot například slouží i extra jazyk, který lze do bot v případě potřeby vsunout. Backlandy jsou také velmi úzké, 98 mm poskytuje velmi těsné usazení nohy. Ovšem největším argumentem pro volbu modelu z řady Backland je fakt, že Atomic Backland je první bota na trhu, která je díky technologii Memory Fit plně tvarovatelnou a lze ji tedy i přes jejích 98 mm ve špičce přizpůsobit velmi přesně na jakoukoliv nohu. A právě individuální přizpůsobení bot určených pro skitouring je tím nejzásadnějším krokem k vašemu pohodlí, pokud se chcete na delších túrách vyhnout puchýřům a odřeninám. Model Backland W je pak navíc designován a určen speciálně pro ženy.

Lyže, stoupací pásy, hole a batohy

Nezůstaneme pouze u bot. V řadě Backland najdeme i ultra lehké lyže Backland 85, široké 85 mm na středu a konstruované v kombinaci lehkého dřeva a karbonu. Nejen pro ně jsou určeny stoupací pásy Rocker Skins navržené pro lyže s rockerem. V přizvedlé části lyže mají kluzký povrch pro dobrý skluz při chůzi, v camberové části je pak použit 100% mohér pro jisté stoupání. Tentýž účel sledují i teleskopické karbonové hole BCT Carbon Poles s prodlouženým pěnovým madlem. Nesmíme zapomenout i na lehký 30litrový batoh Backland Pack 30 L, který váží jen 1 150 gramů a je vybaven bederním pásem s technologií Live Fit, jež při chůzi umožní komfortnější pohyb.

www.atomic.com