Kde jinde vyzkoušet auta s pohonem všech kol než na horách? Tím spíš, že v nížinách to letos se sněhem není žádná sláva. Ford naštěstí pořádá sérii propagačních akcí s názvem Ford Snow Tour 2016, které umožní zájemcům přesvědčit se o přednostech modelů 4x4 v zimních podmínkách. Na rodiče i děti ale čeká i spousta další zábavy a také soutěže. „Každý, kdo se registruje na testovací jízdu a zároveň se vyfotí v našem fotokoutku, bude automaticky zařazen do hlavní soutěže, ve které se hraje o Ford Kuga na jeden rok,“ řekl Martin Sládek, marketingový ředitel Fordu pro Českou republiku.

Koulování i Playstation

Lákavé jsou ale i další ceny, například poukázka na sadu litých kol i s pneumatikami nebo herní konzole Playstation 4 se hrou WRC 5. Na Playstationu si lze zazávodit i přímo na Snow Tour. Malí i velcí závodníci mohou také vyzkoušet svoji zručnost v ovládání RC modelu Fordu Fiesta a v programu nechybějí ani aktivity určené speciálně pro děti, třeba koulování sněhuláka nebo fotografování s medvídkem Kugou. Nudit se určitě nebude nikdo.

Tím hlavním lákadlem je ale možnost pořádně vyzkoušet nejnovější modely Fordu s inteligentním pohonem všech kol na sněhu a ledu. Ford totiž systém AWD aktuálně nabízí nejen v SUV Kuga, ale rovněž v modelech Mondeo, S-MAX a Galaxy. Během roku 2016 se k nim přidá ještě nové luxusní SUV Ford Edge a také sportovní model Focus RS. Všechna čtyři kola může mít poháněná i pick-up Ford Ranger nebo některé verze užitkového Transitu.

Rychlejší než mrknutí

„Inteligentní pohon všech kol je pokročilá technologie, která nepřetržitě rozděluje hnací sílu mezi jednotlivá kola podle momentálních podmínek,“ vysvětluje Martin Sládek. „Reaguje přitom za méně než 20 milisekund – to je dvacetkrát rychleji, než trvá mrknutí oka!”

Na modely 4x4 klade Ford velký důraz. Osm z celkových 17 modelových řad nabízených Fordem na evropském trhu bude brzy k dostání s nějakou verzí pohonu všech čtyř kol. „A Snow Tour je pro nás ideální cestou, jak představit tuto pokročilou technologii českým zákazníkům,“ dodává Sládek.

Ford Snow Tour 2016, které se můžete zúčastnit i bez předchozí registrace, se koná během ledna a února na šesti různých místech po celé České republice:

23.-24. 1. 2016 - Červená Voda (Orlické hory)

30.-31. 1. 2016 - Černá hora (Krkonoše)

6.-7. 2. 2016 - Lipno (Šumava)

13.-14. 2. 2016 - Ski Říčky (Orlické hory)

20.-21. 2. 2016 - Černý Důl (Krkonoše)

27.-28. 2. 2016 - Bílá (Beskydy)


www.ford.cz/snowtour