Nečekejte od tohoto článku žádná překvapivá odhalení. Pod sněhovou masou totiž zůstali naši kamarádi, tátové malých dětí, a to se člověk hned dívá na věc jinak, než jak v den neštěstí referovala většina médií. Smyslem tohoto příspěvku je tak zejména vyjádřit účast všem pozůstalým. Rodinám, blízkým, kamarádům.

Hory jsou krásné a lidské duše odnepaměti magnetizují. O to víc v dnešní technologiemi odosobněné době. Však to většina z vás asi sama zná. Hory dokážou člověka naplnit energií, přivodit mu katarzi, vyléčit nemoci, omámit ho. Snad proto, že člověk vstupuje do intimních míst země, koutů, z nichž jsme ještě nestihli ukrást všechna tajemství, která se tam vznáší vzduchem. Když jsme v horách, jsme v zóně zázraků. Někde, kde platí jiná pravidla než dole v civilizaci, vztahy, která nedokážeme rozumem dešifrovat. V horách prýští energie, která slučuje protiklady a potírá nám známé principy. Každý, kdo jde do hor, tuší, že se jim dává cele všanc, že ho může potkat cokoli – zázrak i smrt.

Pětice těch, kdo nepřežili, zakončili své životy v krajině zázraků krutě náhle. Nepochybuji, že oni sami nyní dlí někde v lyžařském ráji, kde už je netíží lyžařská výbava ani potřeby a povinnosti člověka s tělem na zemi. Pozorují nás odněkud shůry, a pokud si snad mohou něco přát, pak aby je jejich blízcí pochopili a odpustili jim jejich nečekaný odchod.

Vám všem, kteří jste tu zůstali najednou sami, všem, kteří jste přišli o blízkou duši, přejeme hodně sil do dalšího pozemského putování. Při vědomí toho, že nejsou slova, která dokážou vyjádřit vaši bolest, se budeme modlit, abyste našli energii vysochat ze svého dalšího pozemského času plnohodnotný a hrdý život naplněný láskou a štěstím.Tragická lavina v Tyrolsku

  • Rekonstrukce dne
  • Rozhovory se svědky
  • Detailní analýza příčin
  • Nová zjištění
  • Seznam smolných bodů
  • Podrobný komentář odborníkaNa 16 stranách ve SNOW 95

Tragická lavina v Tyrolsku - všechny související články