SNOW 95 vychází 25. února 2016
140 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtete si časopis v elektronické podobě!
Ve SNOW 95 najdete 5 skipasů zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Nikol Kučerová a Zdeněk Šafář - zádumčiví pankáči

Dělat rozhovor se dvěma lidmi najednou je vždycky zajímavé. Když je jedním z nich závodnice a druhým její trenér, který má na věci trochu jiný pohled, je to ještě zajímavější. A přestože se oba vrhají nebo vrhali do nástrah skicrossových tratí tak trochu po hlavě a nic moc neřeší, dokážou být i přemýšliví a zádumčiví. Při našem lednovém setkání však byli hlavně živelní a upovídaní. Na spoustu mých i svých vlastních otázek si odpověděli sami, aniž bych je stihl položit. Jen proto, že z nich čiší obrovská láska ke sportu, kterému se oba věnují a dokážou si o něm zaníceně povídat celé hodiny. Nikol Kučerová a Zdeněk Šafář.


OK Ski Pardubice

Lyžovat celoročně Na sněhu i bez něj? Pro OK Ski Pardubice žádný problém. Děti tohoto mladého klubu se totiž věnují jednak alpskému, jednak travnímu lyžování.


Vreni Schneider - sportovkyně století

Vreni Schneider je jednou z nejúspěšnějších lyžařek v historii mezinárodního závodění. Její výkony překonaly pouze dvě ženy – Annemarie Moser-Pröll a Lindsey Vonn.


Pohádka o ztracené stopě…

A je to tady, poslední článek pro poslední číslo této sezóny. Začíná mě jímat hrůza. Vy, přeborníci druhých míst, mistři všech Kdyby a Bylo to dobrý, ale… mě jistě chápete. Po určitý časový úsek se vám něco daří, minimálně vás za podaný výkon nikdo neinzultuje, a teď, když máte dospět do velkého finále, hrozí, že to finále zas tak velký nebude. A já jsem opravdu velký přeborník druhých míst.


Světové lyžování v Peci pod Sněžkou

Počátkem 20. století vyrůstali v Peci pod Sněžkou světově významní lyžaři německé národnosti. V druhé polovině 20. let místní lyžařský spolek založil tradici Májového závodu na svazích Studniční hory, jehož historie spolu s životní formou úspěšných lyžařů však byla násilně přerušena 2. světovou válkou, odsunem Němců a nástupem komunistů.


Objevte sjezdařskou vášeň jménem enduro!

Lyžařská střediska nežijí jen zimou. Lanovky se i v létě točí na plné obrátky a lyžařské svahy se v létě často mění v bikeparky a „biková“ centra vůbec. Dávno nejde jen o náročné downhillové sjezdy v integrálních přilbách, ale přibývají i jednoduché tratě pro bikery začátečníky, které se dají zvládnout i s batůžkem na zádech. Někde se v duchu trendů budují i tzv. singltreky. Ty jsou na rozdíl od parkových cest čistě přírodní a velmi přívětivé hlavně pro rekreační cyklisty – a typicky se na nich obejdete i bez podpory lanovek.


Švýcarské hory nejen v zimě aneb na kole v Graubündenu

Kdo jezdí pravidelně do hor, což lyžaři, naši čtenáři, logicky dělají, velmi pravděpodobně je miluje. Zimní hory jsou úchvatné a možnost klouzat na lyžích dolů opojná. Ovšem podobné pocity lze zažívat i v létě – na kole. Lyžařská infrastruktura se od jara přeorientuje na bikery všeho druhu, kteří tak mohou obdivovat hory z jiných úhlů a zároveň si užívat stejný pohybový prazáklad jako lyžaři – sjezd. Lanovka je vyveze vzhůru a potom je to už jen dolů až třeba k další lanovce. Nová celoodpružená kola dovolí pohodlně proplouvat po horských stezkách, které leckdy v ohromném rozsahu zpřístupňuje síť původně lyžařských lanovek. Zrodil se nový fenomén, který by milovník hor neměl minout.


Technický sníh kdykoli aneb lyžařské léto v Zermattu

Lyže není nutné odkládat v průběhu roku vůbec nikdy. Kdo si chce zalyžovat i v tom nejparnějším létě, může. A pokud zvolí za centrum svých letních lyžařských aktivit švýcarský Zermatt, ani nemusí pocítit rozdíl od toho zimního.


Sezóna kdysi vedlejší

Skiareálům zůtávají jejich terény, lanovky a fungující gravitace i potom, co roztaje sníh. Škoda toho nevyužít.


Současná cenová politika lyžařských areálů

Po předchozích čtyřech dílech seriálu o cenové politice jsme se dostali až do současnosti. Mohlo by se zdát, že máme hotovo. Jenomže současnost je stejně zajímavá a „dobrodružná“ jako celý vývoj na evropských horách.


Lavinová tragédie v Tyrolsku

Lavina pod Geierem krok po kroku

Díky několika svědectvím, dokumentům vydaným LWD Tirol, fotografiím z místa a zejména GPS záznamu jednoho ze zasažených a jednoho skialpinisty jsme se pokusili zpracovat jakousi rekonstrukci celého nešťastného dne. Nemáme ambice definovat příčiny, přesto rekonstrukce případu může objevit mnohé skryté souvislosti a přinést leckdy překvapivá zjištění.


Dva pohledy přímých účastníků

Pohled shora aneb jak to viděli a cítili skialpinisté z druhé skupiny
Redakci se podařilo kontaktovat jednoho z členů skupiny skialpinistů a položit mu soubor otázek s cílem ukázat celou situaci ze strany přítomných svědků. Chce zůstat v anonymitě, což respektujeme. Rozhovor je redakčně krácen, celé znění najdete na SNOW.CZ.

...a pohled zespodu očima skupiny freeriderů
Kristýna byla jedna z mála zasažených, kdo o události dokázal promluvit. Zde je popis její verze události. Kráceno, kompletní verzi textu najdete na SNOW.CZ.


Gruzie - v zajetí obrů

Vyrazit si zalyžovat do Gruzie mě lákalo už pěknou řádku let. A naštěstí se to v loňském roce povedlo. Naneštěstí mi teď ale připadají všechny sjezdy v Alpách krátké…


Hvězdný skitouring u střediska Stubai - Franz Senn Hütte a okolní třítisícovky

Stubaiské Alpy patří v Alpách k těm lepším destinacím. Také proto, že v nich najdeme několik výhodně položených chat. Bonusem jsou i velká území pokrytá ledovci a pozitivem je určitě i vysoká nadmořská výška.


Pravdy a mýty: Co dokáže Ježíšek?

Povede se konečně zima? Bude dost sněhu na našich malých krásných horách? A ve kterém týdnu si vyrazit do Alp, aby po pořádném sněhopádu bylo celý týden azúro? Právě na takové otázky by mohla odpovědět dlouhodobá předpověď. Jenže jak známo, nikde na světě zatím žádný tým vědců nedokáže takovou prognózu spolehlivě spočítat. Kdybychom o radu poprosili naše děti, nejspíš by nám poradily, ať si o sníh napíšeme Ježíškovi. Něco by na tom mohlo být… Ježíšek sice na počasí nějaký ten vliv má, ale do Evropy to má přeci jen trochu z ruky. A navíc, že by nosil zrovna sníh, to nevypadá…


Aprica - jednou i navždy

Apricu zná každý druhý obyvatel Milána a dost možná i každý druhý český lyžař. Zatímco půlka Milána se tu v 70. a 80. letech učila lyžovat, našinci v novém století na Aprice oceňují rodinnou všestrannost za cenu, která je více než příznivá.


Kombinované lanovky 3. díl

A co Česká republika?
V České republice zatím bohužel žádná kombinovaná lanovka postavena nebyla. Před pár lety proběhl médii záměr výstavby lyžařského areálu s kombinovanou lanovkou u obce Lázně Libverda, k realizaci tohoto záměru ovšem nedošlo.


Silverton - horské nápravné zařízení

Pojďme si udělat krátký lyžařský výlet na Divoký západ. V Aspenu, pompézním lyžařském středisku, na vás dýchá bohatá historie těžebního města. Crested Butte je zase hornické městečko, kde bylo mnoho starých důlních domů a komerčních budov z dob divokého západu předěláno tak, aby vyhovovaly potřebám lyžařského střediska.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 95!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!