Při výběru vhodné skialpové „disciplíny“ se můžete svobodně rozhodnout, jestli se chcete věnovat „pouze“ kondičnímu – fitness skialpu, skitouringu, free-ride, nebo závodnímu skialpu. V každé z těchto kategorií dnes můžete vybírat z mnoha možností jak poskládat set vybavení, který bude pěkně „fungovat“, budete se s ním cítit dobře a zvýší tak váš požitek z jízdy a pohybu.


FITNESS SKIALP

Kondiční fitness skialp se dnes víceméně provozuje na lyžařských svazích s vleky. Záleží jen na vás, jestli chcete být na vlecích zcela nezávislí, nebo si jen občas zpestříte pobyt na vleku a dáte si „do těla“ tím, že si sjezdovku prostě vyběhnete. Stačí základní výbava (boty, lyže, vázání, pásy, hůlky, vhodné oblečení) a odvaha to zkusit. Velmi dobrou volbou jsou kvalitní lyžáky Scarpa Alien nebo Scarpa F1 Evo, lehké a snadno ovladatelné lyže Movement Vertex X-Series vybavené vázáním ATK Race RT nebo Dynafit Superlite 2.0.


Scarpa F1 Evo Scarpa Alien

ATK Race RT Dynafit Superlite 2.0


Movement Vertex X-Series


Širší nabídku vybavení pro FITNESS SKIALP najdete na www.Alpsport.cz



ZÁVODNÍ SKIALP

Závodní skialp je kategorie sama pro sebe. S touto kategorií má velké zkušenosti společnost ALPSPORT, výhradní dovozce značky SCARPA pro Českou republiku a Slovensko. Dva roky byla partnerem ČHS pro SCARPA – Český pohár ve skialpinismu, a několikrát pak partnerem Českého mistrovského a středoevropského závodu. Příkladem kvalitního vybavení pro tuto „disciplínu“ jsou lyžáky Scarpa Alien 1.0 Carbon nebo Scarpa Alien 3.0, lyže Movement Rise Pro X-Series s vázáním ATK Race Revolution.


Scarpa Alien 1.0 Carbon Scarpa Alien 3.0


ATK Race Revolution



Movement Rise Pro X-Series


Širší nabídku vybavení pro FITNESS SKIALP najdete na www.Alpsport.cz






Obuvnická firma CALZATURIFICIO S.C.A.R.P.A. (v překladu „výroba obuvi“ neboli SCARPA) má historii delší než 78 let. Dobrý výrobní program s důrazem na kvalitu ve všech oblastech, je základ úspěchu firmy. SCARPA je rodinnou firmou, ve které více jak 53 let pracuje, a firmu vlastní, rodina Parisotto. V jednom z rozhovorů shrnula motto firmy Cristina Parisotto: „Je lepší být kopírován, než kopírovat, je lepší se prosazovat na trhu než ho následovat. Stejně, některé produkty jsou nenapodobitelné“.
Není proto divu, že SCARPA je světový leader ve výrobě skialpové, freeridové, telemarkové, trekové a lezecké obuvi. 90% obuvi je vyráběno v Evropě a zejména v Itálii! Přesvědčte se sami o kvalitě bot SCARPA a jiné boty už chtít nebudete.

SCARPA a její milníky, které ovlivnily snad všechny ostatní výrobce obuvi.




SKI-TOURING

Dalším stupněm touhy po svobodě je klasický ski-touring, který nabízí volnost pohybu a kontakt s přírodou bez kompromisů. Je jen na vás, které kopce si vyberete a kde stvoříte svou „mandalu“. Při výběru vybavení neuděláte chybu s lyžáky Scarpa Maestrale 1.0, Scarpa F1 Evo, lyžemi Movement Black Apple nebo Movement Vertex, v kombinaci s vázáním Movement Free Tracks 90 (produkce Dynafit).


Scarpa Maestrale 1.0 Scarpa F1 Evo LD


Movement Free Tracks 90



Movement Black Apple



Movement Vertex


Širší nabídku vybavení pro FITNESS SKIALP najdete na www.Alpsport.cz



FREE-TOURING

Nejvíce adrenalinu vyprodukujete při free-ride, kde se méně chodí a více sjíždí, hlavně nějaké ty prásky. I při této skialpové „disciplíně“ se musíte spolehnout na své vybavení, které váš zážitek ze sjezdů ještě umocní. Výborný pocit budete mít s lyžáky Scarpa Freedom SL nebo Scarpa Maestrale RS, lyžemi Movement Vision nebo Movement Trust, v kombinaci s vázáním Movement King Pin 13, nebo ATK Riader 14.

Scarpa Freedom SL Scarpa Maestrale RS
Movement King Pin 13 ATK Riader 14


Movement Trust



Movement Vision


Širší nabídku vybavení pro FREE-RIDE najdete na www.Alpsport.cz



Gregory Targhee 26

Gregory Targhee 26


Pohyb v horách mimo upravené tratě je náročný na fyzičku a vyhodnocení objektivního stupně nebezpečí, které nám příroda přichystala. Hrozí nežádoucí situace, na které je dobré se důsledně připravit. Náhlé změny počasí, lavinové nebezpečí, ztížená orientace v terénu. Skialpovou výbavu je tedy vhodné doplnit o vybavení pro lavinovou bezpečnost, jako jsou lavinové sondy, lavinové vyhledávače nebo lopaty. Samozřejmostí je pak kvalitní oblečení a funkční batoh na vybavení, např. z řady Gregory Targhee Targhee. Faktory přírody je nutné respektovat a brát v úvahu při plánování túry. Kvalitní a ověřené vybavení vám bude v nepříznivých situacích vždy tou nejlepší oporou.