Velké Karlovice u hranice se Slovenskem ve Zlínském kraji jsou známé jako lyžařské středisko, ale neméně zážitků nabízí i v létě. Prázdninové dny můžete věnovat túrám i výletům na kolech v neporušené krajině, v níž jsou dodnes samozřejmostí hluboké lesy i ohromující výhledy z hřebenů hor, svěží horský vzduch a typické valašské chaloupky s ovcemi na pastvinách. Okolí je protkáno množstvím kvalitně značených tras různé náročnosti s krásnými výhledy do krajiny, najdete tu i bike park a tři rozhledny.


Ideální zázemí pro následný odpočinek nabízí Spa hotel Lanterna. Sportovní aktivity si můžete zpříjemnit spočinutím třeba při některé z bohaté nabídky masáží, v bazénu a sauně, u šálku čaje a dobré knihy na relaxační terase s výhledem do údolí.


Hotel také vyniká výbornou moderní krajovou kuchyní v podání zkušeného týmu šéfkuchaře Pavla Václavíka, v níž nechybí regionální speciality a suroviny od místních producentů, ale také například rozšířená nabídka snídaní o superpotraviny a smoothies. Pro milovníky zážitkové gastronomie je tu navíc restaurace Vyhlídka, která nabízí večerní romantické posezení u šestichodového menu. O prázdninách se těšte na menu Letní Itálie.


Spa hotel Lanterna je součástí Resortu Valachy, který tvoří ještě dva blízké hotely Horal a Galik. Na dosah tak máte i další služby a letní aktivity. Pro ještě více relaxace zavítejte do relaxačního centra Wellness Horal s trojicí termálních bazénů a nabídkou exotických masáží s rodilými Thajkami, Srí Lančany, Filipínkami a Balijci. Letošní novinkou jsou indické masáže a soukromé lekce jógy s indickým lektorem. Poblíž je také Golfové hřiště Horal, půjčovna segway, elektrokol a nově i skútrů, fitness centrum či tenisový kurt.


K Velkým Karlovicím a celé zdejší oblasti Valašska neodmyslitelně patří typické krajové koláče – frgály. Chcete se dozvědět více o jejich historii i výrobě a také si ji sami zkusit a odnést si s sebou na památku vlastnoručně vyrobený frgál? Zúčastněte se kurzů pečení frgálů, které jsou další letní novinkou ve Velkých Karlovicích a konají se dvakrát týdně kousek od hotelu Lanterna.


Konec prázdnin pak nabídne ještě jednu lákavou příležitost. V údolí pod hotelem, v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó, se bude v týdnu 22.–28. srpna konat nový festival Týden kultury na Valašsku s atraktivním programem. Při ubytování na 2 noci dostanete vstupenku dle výběru zdarma.


Tip pro sportovce:
Láká vás triatlon nebo se chcete zlepšit v tomto atraktivím sportu? Zúčastněte se Triatlonového kempu s Petrem Vabrouškem ve Spa hotelu Lanterna ve dnech 14. až 17. července. Čeká vás trénink pod vedením nejúspěšnějšího českého Ironmama i dostatek regenerace a relaxace. Zapojte se také do seriálu Valachy Tour a dvou prázdninových závodů - Bike Valachy 9. července a triatlonu Valachy Man 5. srpna.
Letní dovolená ve dvou v Beskydech

Užijte si „valašský all-inclusive“ se zvýhodněným pobytem Letní dovolená ve dvou. K ubytování na 3, 4 nebo 7 nocí ve Spa hotelu Lanterna je pro vás připravený balíček služeb: kromě obvyklé snídaně a večeře také oběd, neomezený vstup do hotelového L-Spa a také do 3,5 km vzdáleného Wellness Horal, relaxační masáž a další bonusy dle délky pobytu: projížďka na segwayi, obličejové ošetření, zážitkové menu v restauraci Vyhlídka nebo sleva na golf a tenisový kurt.
Program Týdne kultury na Valašsku

  • Po 22. 8. – Cirk La Putyka – Airground
  • Út 23. 8. – Komici s.r.o. (R. Nedvěd, M. Knor, T. Matonoha)
  • St 24. 8. – Hana a Petr Ulrychovi & Javory Beat
  • Čt 25. 8. – Jaroslav Dušek – Čtyři dohody
  • Pá 26. 8. – Jaroslav Dušek – Pátá dohoda
  • So 27. 8. – Slovácké divadlo Uherské Hradiště – Rychlé šípy
  • Ne 28. 8. – Městské divadlo Zlín – Cesta do pravěku