Počet přenocování v Rakousku roste

Pravda, zase takový spěch není potřeba, ale dle statistik rakouské organizace WIFO, která zveřejnila čísla z porovnání zimní sezony 2014/2015 a 2015/1016, je celkový nárůst přenocování v Rakousku + 6,6 %. Z toho jsme se my Češi v rámci evropských zemí umístili na třetím místě hned za Belgií a Švédskem. Více o statistikách najdete v článku na blogu Dovolená v Alpách.com.

S ohledem na aktuální situaci ve světě mají rakouské Alpy letos ambice k opětovnému nárůstu přenocování a tím tedy vzniká i vysoké riziko brzkého vyprodání kapacit oblíbených lyžařských středisek a ubytování typu „hezké za dobré peníze“.

Řešení?

Pokud nechcete přijít o možnost vybírat si z širší nabídky ubytování, tak je potřeba, abyste začali letos plánovat zimní dovolenou o něco dříve, než bylo v minulosti zvykem.

Výběrem střediska to začíná

Někteří mají svá oblíbená střediska, kam jezdí pravidelně již několik sezon. Pokud mezi ně nepatříte nebo chcete vyzkoušet jiné místo, tak můžete navštívit nový web www.dovolenavalpach.com , který je příjemně uzpůsoben i pro vaše tablety a mobilní zařízení.

Na úvodní stránce si vyberete místo vaší dovolené a také možnosti služeb, které chcete ve středisku využívat. Nabídku středisek zobrazenou dle vámi zadaných kritérií si můžete například následně ještě srovnat dle ceny skipasu nebo se podívat, jak jsou vzdálené z Prahy, Brna a Bratislavy. Stačí si jen vybrat.

Detail vámi vybraného střediska již pak funguje jako rozcestník, který vás dovede k webové kameře dané oblasti, aktuální předpovědi počasí nebo informacím o lanovkách v provozu. Vše je tu prostě pěkně pohromadě.

Ukázku střediska najdete zde.

Rezervace ubytování online

Pokud již víte, kam chcete jet na dovolenou a hledáte ubytování, tak nejvýhodnější nabídky na trhu, které lze zarezervovat online, najdete na stránkách www.dovolenavalpach.com a to v sekci ubytování. Zde se můžete také nechat inspirovat i tipy ostatních čtenářů webu. Ubytování je nabízeno ve spolupráci s ubytovacím serverem booking.com

TIPy na výlety a jiné zajímavosti

Web www.dovolenavalpach.com nabízí čtenářům na svém blogu pravidelné články s tipy na výlety a jinými zajímavostmi z Alp.

Ti, kteří neradi čtou a dávají proto přednost spíše videoTIPům, mohou využít Youtube kanálu Dovolená v Alpách.com, na kterém každý čtvrtek vychází nový videoTIP z Alp.

Abyste nezmeškali novinky z Alp

Chcete být informování o aktuálním dění na stránkách Dovolená v Alpách.com? Je to jednoduché. Stačí si stránku přidat na Facebooku nebo odebírat kanál Youtube.com.

Přejeme vám hezké zážitky z Alp!

Za tým Dovolená v Alpách.com
Václav Kirchner