BikeTour - Schöneck video report - 2016 from SNOW.cz on Vimeo.Začněme rovnou bikeparkem, který sice není nikterak velký, tratě jsou tu ale rozmanité a hlavně zvládnutelné pohodově na jakémkoli celoodpruženém kole. Tento bikepark by měl být prvním bikeparkem každého bikového začátečníka. U horní stanice lanovky se nachází velký cvičný parcour, kde najdete plno různých terénních prvků vhodných pro výuku, takže klopené zatáčky, terénní vlny, menší i větší skoky a řádit tu uvidíte i prcky, co vám sahají po pas. :-)


Máte-li zmáknutý parcour, můžete se směle vydat na nejjednodušší trať, kterou je jezdivý Erich Popp-Trail. Jde o velmi jednoduchý vyhlazený singltrail, který se vyznačuje tzv. flow, tedy plynulostí trati bez zbytečného brždění. Nejsou tu tedy žádné prudké úseky ani technické pasáže. Pohoupat se můžete na terénních vlnách a projet si klopené zatáčky. Je to zdejší nejdelší trať, která má přes 1 kilometr a je označovaná jako rodinná, takže ideální pro začátečníky i děti.


Bikepark nabízí dohromady pět sjezdových tratí. Kromě Erich Popp-Trailu si můžete užít i trať Jumpline, která má skoky za každou zatáčkou, označené zelenými či červenými stromečky podle obtížnosti. Poměrně jednoduchou trasou je Mosenbank-Pfad, což je taková úzká lesní cestička, na které jsou sice už o trochu prudší úseky než jsou na Erich Popp-Trailu, pořád jde ale o jezdivou trať, kterou si i začátečník může zkusit.


Bikepark dále ještě nabídne lesní trail Bärwurz-Tral s nějakým tím kořenem a nejtěžší trať černou Roll&Rock, která sice patří mezi lehčí černé tratě, sjezdové kolo na ní ale bude určitě lepší. Pokud nemáte do bikeparku vhodné kolo, můžete využít půjčoven – jedna z nich Sport Point Schöneck se nachází přímo u vjezdu do bikeparku a setkáte se tu s ochotnou obsluhou. Vypůjčení endurového kola na jeden den vyjde na 50 eur, klasického horského kola na 14 euro na den a elektrokolo je tu za 20 euro na den.


Ať už máte kolo svoje nebo vypůjčené, využijte možnosti okolních cyklostezek, Schöneck se totiž pyšní hustou sítí cyklotras - k nim si na infocentru v městě Schöneck vyzvednete zdarma mapičku i s konkrétními tipy. My zvolili trasu k přehradě Muldenberg, která měřila okolo 18 km po zpevněné cestě, vhodné i pro rodiny s dětmi, klidně i s kočárem za kolo.


Cyklotrasa vás ze Schönecku povede přes romantické místo Meilerhütte, kde se můžete občerstvit, musíte to ale stihnout do 17:00, pak už jedině posedět u jezírka s vlastní svačinou.


Dalším aktivitám dominuje Ferienpark IFA, který se nachází přímo vedle bikeparku. Děti tu najdou vyžití na dětském hřišti, na trampolínách, na elektrických autíčkách, na lukostřelbě. My si vyzkoušeli lanový park. Ten je přívětivý i pro děti, které si na začátku projdou důkladným zaučením s karabinou a kladkou a pak už frčí po parku úplně samy.


Ferienpark IFA vás také ubytuje, což je ideální varianta, pokud chcete být přímo u bikeparku. Hotel je zaměřený hlavně na rodiny s dětmi, takže tu na každém rohu najdete různé dětské koutky, na večeři mají děti svůj vlastní dětský bufet s dětskými jídly a na každý den jsou pro ně připravené animační programy. Od 15 do 16 hod. se pro ně odehrávají animační programy v bazénu, v sedm hodin se můžou pobavit na loutkovém divadle a od půl deváté se odehrává ohnivá&fakírská show venku před hotelem.


Zajímavou „indoor“ atrakcí je i vesmírná stanice. Jde o prostorovou cestu časem, kdy projdete džunglí, dostanete se na měsíc a užijete i 3D film s reálnými turbulencemi. Atrakci jsme si pro nadšení dali dokonce dvakrát, takže nejde o záležitost jen pro děti :-) Vstupné pro dospělého činí 5 euro, pro děti 3 eura.


U hotelu IFA probíhá dokonce letní výuka lyžování, a to od 10:00 do 11:00. Děti se nechají vyvážet pojízdným pásem a dolů se svezou po zvláštním koberci, celou dobu se jim při tom věnuje instruktor.


Výhodou bikeparku v Schönecku je i blízkost koupání, a to rovněž v rámci „prázdninového parku“ IFA. Bazén tu je jak venkovní, tak vnitřní s tobogány, vířivkou i vlnobitím. Dvě hodiny pro dospělého tu vyjdou na 9 eur, dítě pak na 7 eur. S sebou si nezapomeňte euro na skříňku.Tip na ubytování: V létě pořídíte v hotelu IFA apartmán pro 4 osoby za 92 eur, pokud tu spíte 2 noci, pokud je to 5 a více nocí, je cena 79 eur. Polopenzi přikoupíte za 17 euro a k večeři si můžete vybrat až z osmi teplých jídel.

SNOW tip - Ubytování IFA Hotel - Schöneck from SNOW.cz on Vimeo.Nezapomeňte navštívit ani samotné městečko Schöneck, které je charakteristické vyhlídkovou skálou přímo v centru, odkud je výhled na jak na město, tak do okolí. U vyhlídky je i dětský park!
Schöneck v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 hod 36 min (mapa)
Cena jízdného na lanovky     23 eur
Půjčovna kol     www.sportpoint-schoeneck.de
Zapůjčení horského kola (1 den)     20 eur
Provozní doba lanovky     7.7.-28.8. čtvrtek, pátek, sobota, neděle

10:00 – 18:00 |

Ubytování     www.ifa-ferienpark.de
Webové stránky     www.bikewelt-schoeneck.de


V Schönecku jsme sedlali kola Ghost a Lapierre, byli oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chráničemi a helmami Poc. K tréninku i navigaci používáme hodinky Garmin Fénix 3 a na odpolední lenošení ve střediscích využíváme sedacích pytlů Lamzac. Fotografie jsou pořízené technikou Samsung a další techniku nám zajišťuje Foto Škoda. Kola nám servisují v pražském Finebiku.Partneři SNOW tour: