SNOW 96 vychází 6. října 2016
134 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 96 najdete 3 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Tomáš Portyk - „Když sportuju, jsem šťastnej!“

Věčný smolař, kterému to nakonec vyšlo. A proč? Protože makal. nevzdal to po prvním, po druhém, ani po třetím nezdaru. A maká dál, aby mu to vyšlo znovu i mezi seniory. Jedno odpoledne z jediného volného týdne léta mi věnoval nejlepší český sdruženář, dvojnásobný vítěz krále bílé stopy a juniorský mistr světa Tomáš Portyk.Léto našich sjezdařských reprezentantů

Šárka Strachová absolvovala v září hlavní část přípravy v Jižní Americe. V argentinské Ushuaie letos strávila čtyři týdny. Předtím, začátkem srpna se vydala ještě na úvodní čtyřdenní trénink slalomu do lyžařské haly v Litvě. A podobně jako loni, i letos přislíbila ostatním českým reprezentantkám společná slalomová soustředění na ledovci. Ta proběhnou v říjnu a listopadu před prvním slalomem Světového poháru ve finském Levi.66 let lyžařem: německý Čech Emerich Rath

Vydejme se na dobrodružnou túru přes dálku větší než století, do východočeského Broumova, poetického městečka s barokním klášterem benediktinů. Tam se v roce 1893, jako desetiletý, poprvé sklouznul na ski žák tamní obecné školy Emerich Rath.
Skiwithme - Forty shorty 1. díl

V názvu letošního seriálu se skrývá nejedna přesmyčka a mnohým zůstane i navždy skryta. „Shorty“ však oslí svůj můstek ke krátkým obloukům a jejich tajemství by vám rozhodně zůstat skryto nemělo.
První krok na cestě prožít život na horách

Tento článek je nejen pro ty, kdo dosud nenastoupili svou profesní dráhu, ale i pro ty, koho jejich stávající profesní cesta prostě nebaví.
Podobně jsem to měl v mládí i já. Člověk se prostě musí trochu kousnout a zabrat, pokud chce setrvačnost svého osudu někam vyhnout. Když se před více než 20 lety objevil první kurz APUL C v ČR, který sliboval zvládnout základní lyžařské vzdělání během jediného týdne, neváhal jsem a zapsal se.
Jak se lyžuje… s dětmi
Jak dlouho vydrží?

Za jakou dobu se roztrhá? Jak dlouho vydrží bez zápachu? A jak dlouho se nám bude líbit? Toť otázka…
Pravdy a mýty: Lyžařův „EVERWHITE“

aneb když si meteorologové povídají, jaká bude zima
Taky už se nemůžete dočkat, až konečně zakrojíte čerstvě nabroušené hrany do bílé nádhery? Tiše si broukáte lyžařský podzimní evergreen s refrénem: jaká bude, jaká bude, jaká bude… Chytáte se každé zprávy, která by vás dokázala přivést k naději, že to letos bude se sněhem o hodně nebo aspoň o trochu lepší než vloni? Je pravdou, nebo pouhým mýtem, že by po „normálnějším“ létě mohla přijít „normálnější“ zima? A přijde?
Továrna na sníh Snowfactory – technický sníh i v půli léta?

Sníh je stále vzácnější zboží. Modlí se za něj nejenom lyžaři, ale zejména provozovatelé lyžařských středisek, kterým na existenci sněhu leží živobytí. Konvenční technologie technického zasněžování – i ty nejvyspělejší – mají jeden zásadní limit: jsou závislé na minusové teplotě. A už nejednou se ukázalo, že ta je schopna nechat je na holičkách. I proto vzniká tlak na vynález něčeho nového, spolehlivějšího. Naději, že se lyžování efektivně vzepře globálnímu oteplování, představila jihotyrolská firma Technoalpin svým produktem Snowfactory. Továrna na sníh.
Co brzdilo rozvoj horských areálů po roce ´89

V listopadu 1989 jsme si na Václaváku zazvonili klíči, uronili slzu štěstí, že bolševik jde do pryč, a mysleli si, že od zítra bude demokracie, tržní hospodářství a bude dobře. I horalé zastříhali ušima, že se konečně rozletí k výšinám svého rozvoje.
Polární záře

Polární záře je fascinující fenomén. Snad v každém lidském tvoru, který o ní jen něco málo ví, doutná touha ji spatřit na vlastní oči. A pokud je ten člověk navíc lyžař a vidí tyto obrázky, uhlíky zahoří v touze spojit její pozorování s lyžováním. Jaká to snová kombinace! Ale pozor – vůbec nemusí být z kategorie snů.
Šestnáct legend Tunnel Creeku

Vítr vám bičuje tváře, kolem víří bílá prašanová oblaka a pumpující adrenalin roztahuje ústa do pološíleného úsměvu. Vítejte v oblasti Tunnel Creek, divokém místě v srdci Kaskádového pohoří, které stejnou měrou děsí i láká lyžaře a snowboardisty z celého světa. V roce 2012 se zde dílem náhody sešla světová elita z řad freeridových lyžařů a snowboardistů. Jejich cílem bylo společně pokořit široké sněžné ranveje a zapsat se legendární jízdou do historie. Nikdo nemohl tušit, že to bude černým písmem.
Kdy na freeride aneb všechno je to o počasí

Před dveřmi je další lyžařská a freeridová sezóna, a pokud se na ni těšíte stejně jako já, už určitě přemýšlíte kdy a kam. Mí hosté mi před začátkem sezóny častou kladou otázku, kdy vyrazit, jaké bude počasí a hlavně jestli bude prašan. Odpověď na ni ale neznám ani já, ani nikdo další.
Haute Route Swiss Glacier

Skialpový přechod přes Urnské a východní Bernské Alpy
Začátek května je ideální čas pro skitouring v Západních Alpách. V srdci Švýcarska, stran zájmu zahraničních turistů, trůní Urnské Alpy – podle kantonu Uri – a v sousedství mnohem známější Bernské Alpy. Týdenní přechod nad údolími Haslitalu s noclehy na chatách, spravovanými fajn lidmi, bez přítomnosti davů, z jednoho ledovce na druhý. Taková je Haute Route Swiss Glacier…
Monterosa Ski - velké sjezdovky ve freeridovém úkrytu

Mohutná lyžařská oblast na jižní straně Monte Rosy, jen přes hřeben od slavného Zermattu, si vybudovala pověst „tajného“ freeridového ráje, i když s poněkud nevyzpytatelnými sněhovými poměry – může tu být nejvíce prašanu z celých Alp, ale také nic. Méně známé a o to překvapivější jsou zdejší sjezdovky, potažené bílým manšestrem mnohem spolehlivěji.
Pitztal a Kaunertal: ledovce v době neledové

Komu jsou ledovce od Kaprunu po Stubai moc provařené a našlapané, ten se na podzim vydává na ty západotyrolské, lyžařsky skromnější, ale méně zplundrované monstrózními stavbami a s komornější atmosférou vůbec. Jsou to všechno však stále ještě ledovce?
Tiffindell (Jižní Afrika) - když prašan není nejdůležitější

Jihoafrická republika má ve skutečnosti dva lyžařské areály. Ten s delší historií je Matroosberg nedaleko Kapského města. Ve své nejlepší kondici nabízí více než 300 vertikálních metrů lyžování. Je tu jeden malý problém – nedisponuje zasněžovacím zařízením, a zatímco JAR má spoustu hor a ve vyšších nadmořských výškách často klesají teploty v zimě hluboko pod nulu, zima je v této části světa obdobím sucha.

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 96!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE!