Pět týdnů měl ortézu a pak čtyři týdny strávil rehabilitací. „Pak už jsem měl pocit, že bych to mohl pustit. Zpočátku to bylo citlivé, ale postupně jsem se do toho dostal,“ vypráví. Od začátku října lyžoval ve Schnalstalu v Jižním Tyrolsku pod vedením svého kouče Daniela Fahrnera.

„První týden jen volně, pak jsem to ve slalomu rozhýbal, postupně zkoušel brány, i když mě to ještě bolelo. Postupně jsme přidávali intenzity. Posledních deset dní otevřeli svěťákovou pistu pro Rakušany a Italy, hodně ledovou, brutální, fakt dobrou. A kotník to celkem snesl,“ řekl dnes cestou z Itálie do Söldenu a ocenil tak i práci fyzioterapeutky Kateřiny Michaljaničové, která ho bude doprovázat po celou zimu. Ještě dopoledne také sledoval úžasnou formu Rakušana Hirschera. „Jezdil úžasně a dokonale, k tomu si vybíral z deseti párů lyží pro závod. Časy měl dobré ještě Schörghofer. Nemyslím si, že teď bude Ligety tak dominantní jako nedávno, jsem na něj zvědavý,“ odhaduje ještě šance favoritů.

A on sám, kam staví ambice? „Jsem rád, že kotník vypadá dobře a budu moci závodit bez omezení. To je vítězství,“ říká. I když ví, že právě tady a teď nepůjde o jediný závod a jediný výsledek. „Manko tam je, nedá se nic dělat. Ale chci jet naplno, ukázat maximum. I když netuším, na co momentálně mám.“

Přitom trať obřího slalomu na ledovci Rettenbach v Söldenu je atypická, velmi obtížná a lyžaři na rozjezd zimy neoblíbená. „Míchá se tu ledovcový sníh s novým, bývá to hodně prolité vodou, ale odlišně než na jiných místech, k tomu vysoká nadmořská výška, trať se rozbije. Opravdu hodně těžké, ty podmínky se nedají někde nasimulovat,“ popisuje místo, kde pojede už pošesté. Ale ani jednou se nedostal do druhého kola, loni zajel 49. čas.

Zítra plánuje odpočinek po náročném programu posledních dní. Po přechodu k Fischerům má vytipovaný závodní materiál, ale ještě si na něj zvyká. V dalších týdnech se zaměří více na slalom, za tři týdny ho čeká další světový pohár ve finském Levi. „A pak nejspíš Amerika a zase obřáky, tam už bych měl být úplně v pohodě,“ těší se.Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2016/17.