Tribuny opět nabité k prasknutí vytvořily hlučnou atmosféru napříč startovním polem. Do „obřáku“ vstupovala jako jedna z favoritek obhájkyně celkového vítězství ve Světovém poháru Lara Gutová. Švýcarka ukázala hned v prvním kole skvělou techniku a obrovskou sílu, která je na jedné z nejtěžších tratí seriálu potřeba. V obou jízdách si pohlídala těžká, zlomová místa trati a slavila první vítězství sezóny 2016/17.

Životního výsledku dosáhla Petra Vlhová: 21letá Slovenka zajela ve druhém kole nejrychleji a skončila na 8. místě. Její jízda se výrazně podobala mužské technice „obřákového“ oblouku. Perfektně zvolená stopa, která se ani v těch nejtěžších pasážích nerozjela. Vlhové se dokonale podařilo nasazovat oblouky. Silově je na tom slovenská lyžařka velice dobře a sklízí ovoce spolupráce s novým italským trenérem. Jen tak dál, Peťo!

Nedělní mužský obří slalom byl očekáván ještě více. Nikdo ze špičky v této disciplíně nechyběl a tak se dobře spekulovalo, kdo na tom bude nejlépe.

Pochopitelně největšími favority byli domácí Hirscher, čtyřnásobný vítěz úvodního závodu sezóny, Američan Ted Ligety a „kometa“ loňských obřích slalomů Alex Pinturault. Právě Francouz s Rakušanem Hirscherem předvedli v první kole výbornou jízdu. Zklamáním bylo první kolo Ligetyho. Ten jako by ztratil svoji lehkost a v mnoha obloucích na strmém svahu působil dosti toporně. Také pohybové rozsahy nebyly jako před zraněním.

V jistých ohledech by se dalo říci, že právě Ligetyho techniku přebral Pinturault. „Gumové nohy“, obrovský pohybový rozsah a nebojácnost, udělaly z francouzského závodníka opravdu komplexního lyžaře. V minulosti prosakovaly informace, že Pinturault má problémy s psychikou. Rodák z Moutiers po této stránce vyspěl téměř k dokonalosti. Není to takový „stroj“ jako Marcel Hirscher, ale už ho jen tak něco nerozhází.

V obou jízdách předvedl Alexis Pinturault nejrychlejší jízdy a vyhrál svůj sedmý obří slalom kariéry. Druhý skončil domácí Hirscher, který nezklamal, i když se od něj očekávalo vítězství. A třetí pak skončil po výborné druhé jízdě Němec Neureuther.

Söldenský víkend byl tou nejlepší reklamou na lyžování. Pokud bude nastolený trend pokračovat i v listopadu, máme se na co těšit!


Konečné výsledky:

Muži

 1. PINTURAULT Alexis
 2. HIRSCHER Marcel
 3. NEUREUTHER Felix
 4. KRANJEC Zan
 5. LIGETY Ted
 6. FANARA Thomas
 7. MURISIER Justin
 8. KRISTOFFERSEN Henrik
 9. FAIVRE Mathieu
 10. DE ALIPRANDINI Luca

  ...

  Kryštof Krýzl se nekvalifikoval do 2. kola

  Ondřej Berndt nedokončil první kolo

Ženy

 1. GUT Lara
 2. SHIFFRIN Mikaela
 3. BASSINO Marta
 4. BRUNNER Stephanie
 5. GOGGIA Sofia
 6. WORLEY Tessa
 7. KIRCHGASSER Michaela
 8. VLHOVA Petra
 9. BRIGNONE Federica
 10. DREV Ana

  ...

  Martina Dubovská se nekvalifikovala do 2. kolaDiskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2016/17.