Zde přinášíme krátký rozhovor s Věrou:


Řekni nám, co se jelo v Seefeldu na International Snowboard Competition for the deaf za discipliny a kdo se zúčastnil? Jaké discipliny jsi jela ty?

V Seefeldu na závodech měl být první den freestyle a druhý den paralelní slalom. Ale bohužel freestyle museli zrušit z důvodů nedostatku sněhu :( Takže zbyl jen paralelní slalom a toho se zúčastnilo 10 dívek (Japonsko, Rakousko, Itálie, Německo, Švýcarsko a já z ČR).

Jak ti seděla dráha, kterou jsi jela? Měla jsi nějaké problémy?

Dráha byla jednoduchá ale nevyhovovala mému snowboardu, měla jsem freestylový, takže to byl můj hlavní problém :)

Jaký byl systém závodu? Jak se hodnotilo?

Začátek se hodnotil na kvalifikaci (na čas) z deseti dívek postoupilo jen osm, pak z těch dvojic, které soupeřily mezi sebou postupovala ta, co byla první u cíle. Byly dvě kola a já bohužel na těch dvou prohrála :(

Jak hodnotíš svůj výkon a co říkáš na výkony soupeřek? Řekni nám jména vítězek a odkud jsou?

Můj výkon nebyl až tak moc hrozný :) přes nevhodné prkno a bez osobního trenéra mi to docela šlo :) A kromě toho to byl můj první závod, tak se snad později určitě polepším :) a všechny moje soupeřky byly dobrý, kdo se snaží může být ještě lepší :) 1.místo - Yuka (Japonsko), 2.místo - Ledermann (Švýcarsko), 3.místo - Stalzer (Rakousko).

Chtěla bys něco vzkázat neslyšícím snowboarďákům?

Když jim to na snowboardu nejde, ať to nevzdávají a bojují a zkouší to dál a příště už to půjde a o mnohem líp, chce to jen mít pevnou vůli, soustředit se a nevzdávat to :)

Ptala se Iveta Smutná