Model v optimální délce jsem dostal na celý den připravený zkušeným servismanem. Ale musím uznat, že moje pocity byly zpočátku spíše kritické. Úchop sice bez problémů, poslední model Trigger S, ale těžiště nebylo optimální a nejvíce mě doslova zklamala jejich hmotnost. Bez poutek vážil pár určitě přes 800 g, což mi přišlo na dnešní poměry moc. Hole to jsou speciální, ale v porovnání třeba s oblíbenými Leki World Cup SL (váží 546 g), který mám osahaný – a v tomto si fakt věřím! – byly těžší snad skoro o 300 g.

Co prozradil test:

Ani první dojmy při lyžování nebyly ideální, hlavně ta hmotnost. Model Hot Shot je speciální v tom, že se po odšroubování rukojetě změní hůl na pohárek. Prý se dá vozit v každé z nich přes 1,5 deci zdravotní tekutiny. Tuto funkci jsem chtěl vyzkoušet, takže jsem pravou hůl otevřel hned v půlce prvního kopce. A nebylo to vůbec zlé! Hned jsem lokalizoval rodný kraj mého servismana jako Valašsko.
Lyžovat se má symetricky, proto jsem potřeboval vyvážit i hůl levou. A musel jsem uznat, že jsem byl zpočátku testu asi příliš kritický.

Přestože se obvykle lyžařské podmínky s přicházejícím polednem horší, ne tak docela v tomto případě. Bylo to vlastně přesně naopak. Lyžování mě zcela pohltilo, ale přitom jsem každou jízdu poctivě testoval. Oblouky byly co jízdu harmoničtější a lehčí, rychlost opojnější a ve tváři se mi roztahoval euforický úsměv, který se stále hůře kontroloval. Zapomenuta byla přílišná hmotnost holí, naopak mi přicházely lehčí a lehčí. I hory se postupně začaly podivně proměňovat a nakonec i pohybovat, až mě u konce mé dopolední směny samou radostí plácly manšestrem přímo do nosu, že jsem ještě půl hodiny hledal po okolí lyže a další prvky své výbavy. Bylo to ale jistojistě z lásky, protože vzápětí pro mne seslaly poloprůsvitné dobré anděly, kteří mě dopravili do hotelu.

A protože jsem exaktně naladěný profesionál, druhý den jsem šel a hole zvážil, abych potvrdil své ranní pochyby. Měly 554 g, tedy vlastně skoro tolik jako zmíněné World Cup SL. Jak jen je ta lidská sebedůvěra a její soudy unáhlené a zavádějící…

Závěr:

Čím to vysvětlit nevím, ale i já jsem propadl tajemnému kouzlu modelu Hot Shot. Lyžování úžasné, nálada skvělá, panoramata dechberoucí… Prostě zážitek, na který budu dlouho vzpomínat. Dokonce, když bych to měl definovat přesně, by se dalo říct, že Leki Hot Shot mi do jisté míry změnily náhled na lyžování, přilily olej do mého lyžařského hořáku a ukázaly mi, že na to pořád ještě mám. Již nikdy více bez Leki Hot Shot!