Co je na „dvojce“ tak jiné a unikátní? Na to existuje jednoduchá odpověď. Technologie Custom Air a EPS 4D. Technologii Custom Air už známe z minulosti. Funguje na principu vzduchového polštáře, který se nalézá v zadní části přilby, a pomocí jednoduché miniaturní pumpy, ukryté v polstrování mimo skořepinu, lze do polštáře napumpovat dostatečné množství vzduchu na to, aby výstelka přilba zvětšila svůj objem podle prostoru, který dovolí vyplnit lyžařova hlava. Přilba se díky tomu přizpůsobí jak velikostně, tak tvarově. V polstrování pak najdeme i nenápadný ventil, kterým lze vzduch z polstrování opět vypustit. Jednoduché a stoprocentně funkční.

Novinkou však je technologie EPS 4D, která má co do činění s bezpečností. Při vývoji lyžařských přileb bylo po výzkumu, v němž byli zapojeni lékaři a mnoha sportovců, zjištěno, že při úrazech hlavy na lyžích se stále objevují a opakují dva typy nárazů. Přímý neboli vertikální náraz a šikmý neboli nepřímý náraz. Výsledkem studie, která probíhala na katedře biomechaniky university v Marseille, je zjištění podložené opakovaným testováním, že konstrukce EPS 4D dokáže tyto nárazy pohlcovat o 30 % lépe než jiné srovnatelné konstrukce lyžařských přileb.

A nakonec něco pro komfort. Nový Ranger 2 letos dostal do vínku i nový liner, chcete li vnitřní polstrování, které lépe odvádí pot a udržuje komfortní tělesnou teplotu po celý den.

Prostě sportovní univerzálky, jak mají být.

www.salomon.cz