aždý model lyží se v rodinné továrně v Malters vymýšlí, vyrábí a testuje s jedinou myšlenkou: Každý oblouk by měl v majiteli lyží Stöckli zanechat jedinečný zážitek a nezapomenutelný pocit. Abychom tuto myšlenku dotáhli až do konce a přetavili do praxe, kombinujeme inovativní technologii s vášní poctivého řemeslného zpracování.

Lyže 2016/17

Letošní kolekce švýcarských Stöckli je opět velmi přehledná a přináší hned několik novinek. Tou hlavní je technologická inovace nazvaná Turtle Shell, inspirovaná krunýřem želvy, kterou najdeme na většině inovovaných i zcela nových modelů napříč celou kolekcí Stöckli.

Technologie Turtle Shell byla vyvinuta po dvouletém snažení s přispěním dvou technologických partnerů, SLF (Ústav pro výzkum lavin a sněhu) a EPFL (Švýcarský technologický institut). Vliv Turtle Shell na chování lyží při jízdě můžeme zjednodušeně specifikovat: měkké a tolerantní při nízké rychlosti, tuhé a stabilní při vysoké rychlosti. Technologie pracuje s materiálem, který se chová podobně jako krunýř želvy. Mezery mezi jednotlivými deskami skutečného krunýře jsou flexibilní, aby se želva mohla lépe pohybovat i dýchat. Když však dojde k tvrdému nárazu do krunýře, mezery se zmenší, desky krunýře se pevně semknou k sobě a dohromady vytvoří pevný a tuhý krunýř. Na stejném principu pracuje technologie v lyžích Stöckli. Při větší rychlosti a nárazech jsou lyže tužší, při malých vibracích, a tedy i malé rychlosti jsou měkčí.

Technologii Turtle Shell najdeme poprvé u nových modelů řady LASER: SX, CX a AX. LASER SX jsou naprostým etalonem třídy velmi sportovních univerzálek pro střední a delší poloměry. Na výběr jsou v širokém spektru délek od 149 po 184 cm a se středem 70 mm slibují i univerzální použití. LASER CX jsou designovány spíše pro kratší poloměry a se středem 68 mm slibují velmi rychlé sportovní přehranění. Model LASER AX v sobě spojuje sportovní ambice předchozích modelů, ale dává jezdci na výběr, zda se rozhodne strávit svůj den na sjezdovce nebo mimo ni. Širší střed posouvá AX směrem k allmountainům a slibuje celodenní zážitky na širokém spektru povrchů.

Allmountainová řada SPIRIT už patří také mezi stálice švýcarské značky a je synonymem komfortu a elegance. Lyže Spirit jsou určeny pro všechny, kdo mají rádi sportovní tempo, ale i kousek neotřelého a exkluzivního designu, který vystaví na odiv i při pomalejší odpočinkové jízdě. Model GLOBE je ideální allmountain pro všechny, kdo se rádi svezou rychle, ale občas chtějí i zvolnit a jen se kochat okolní přírodou. Se středem 72 mm, který slibuje ještě poměrně živé přehranění, jsou k dispozici v délkách 149 až 170 cm, s poloměry od 11,1 až po 15 metrů. SPIRIT MOTION je určen hlavně pro ženy. Oproti loňskému roku přibral 2 mm na středu a s konečnými 68 mm slibuje něžnému pohlaví sportovní zážitky v délkách 149, 156 a 163 cm s poloměry atakujícími hranici 13 metrů. SPIRIT EVO je v kolekci novinkou. Typický sportovní allmountain je k dostání v délkách 155 až 179 cm, v nejdelší verzi pak disponuje poloměrem 19 metrů. Co je však důležité – širší 78mm střed řadí tyto lyže mezi celodenní univerzálky, které se nezaleknou ani výletů za prašanem.


Měkká a tolerantní v nízké rychlosti – nízká deformace
Tuhá a stabilní ve vysoké rychlosti – vysoká deformace*

Do prašanu se rozhodně nemusíte bát ani na klasice, která dostala pro tento rok nejen nový kabát. Řeč bude o modelu STORMRIDER. STORMRIDER PRO 115 je se středem 115 mm určen pouze pro dny plné prašanu. Univerzálnější STORMRIDER 97 je naopak vycházející hvězdou backcountry lyžování a díky lehkému jádru a středu 97 mm je ideální kombinací pro kratší skitouringové výlety za prašanem. STORMRIDER 88 už snad nejde udělat lépe. Patří mezi nejuniverzálnější klasiky celé řady a pro letošní sezónu je „pouze“ opět o kousek lehčí. Pokud jste ale hledači opravdu lehkých lyží, které vám poskytnou dostatečný komfort při výstupu, ale i skvělé vlastnosti při náročnějších sjezdech, neopomeňte se zaměřit na model STORMRIDER 83. Střed 83 mm je dostatečný pro mnoho radovánek mimo sjezdovku a hmotnost lyží je téměř nepostřehnutelná. Kromě dětského modelu STORMRIDER TEAM nesmíme opomenout ani kousek určený pro něžné pohlaví. STORMRIDER 85 Motion si o to říká nejen designem, ale i svojí hmotností.