Síla těchto minerálů je v tom, že dokáží okamžitě přeměnit vámi vytvořené teplo na infračervené záření. To pak z termoprádla neodchází pryč do vzduchu, ale vrací se zpět na pokožku, čímž ji příjemně ohřívá. Vláknu, resp. celému termoprádlu, se tak díky tomuto procesu zvýší výhřevnost o 1–2 °C bez ohledu na okolní teplotu.


Termoprádlo je velmi prodyšné a má abnormálně vysoký odvod vlhkosti. Zároveň se lyžařky mohou těšit, že jim minerály během lyžování postupně odbourávají celulitidu. Lyžaři mají místo minerálů ve vlákně zase kousky kávy. Právě káva má vynikající vlastnost akumulovat do sebe přebytečné teplo v době, kdy ho nepotřebujete, a velmi jemně a rovnoměrně vám ho vrátí, až budete na lanovce, kde je vám bez pohybu chladněji. Další nepřehlédnutelnou výhodou je, že se minerály ani káva nedají z vláken nijak vyprat, takže se jejich účinnost zachovává i po opakovaném praní.


Tím kouzlem je unikátní vlákno NILIT INNERGY (dámské provedení) a NILIT HEAT (pánské provedení), které najdete v prádle Thermo od Brubecku. Navíc díky jemné kompresi vám obě vlákna pomáhají regenerovat svaly během lyžování, a tím oddalují nástup únavy.

www.huraven.cz