Poslední ze štací letošní akce Nike ACG SNOWride byl rakouský Lech-Zürs v oblasti Arlbergu. Očekávání byla velká... a jestli byla naplněna?

SNOWride Zürs
Simona Hrstková/foto Petr Havelka

Trip do Lechu a Zürsu byl naplánován na 4 dny a vše začalo velmi slibně. Přivítalo nás neustálé sněžení, které i trochu zkomplikovalo náš výjezd vzhůru do údolí :-), ale nové sněhové řetězy vše úspěšně vyřešily. Prognóza počasí byla parádní, postupně mělo přestat padat a dva poslední dny našeho pobytu slibovaly třpytivé azuro. Ovšem počasí si z předpovědí nic moc nedělá, a v horách to platí dvojnásob.

SNOWride Zürs
Patrik Divín/foto Petr Havelka

Za celou dobu našeho pobytu slunce z části vysvitlo na asi 30minut a to bylo vše. Jinak jsme se brodili jak v kvantech sněhu, tak v nízké oblačnosti, ze které jsme zpravidla vykoukli až v dolních částech svahů. Pro ježdění, focení a filmování to prostě nebyla úplně ideální kombinace.

SNOWride Zürs
Adam Brožek/foto Petr Havelka

Ale vraťme se ke středisku a k tomu, co nabízí. I když jsme stihli poznat jen malou část všech freeridových možností, protože hodně horních lanovek vůbec kvůli sněžení nebylo v provozu, rozhodně to stálo za to. Když si představím všechny svahy, kde se dá jezdit (doopravdy jsme je nikdy celé neviděli), vím jistě, že se tam chci ještě vrátit.


Poděkování patří:
Nike ACG
Lech-Zürs


V nejbližším SNOW č. 47, který vychází 1.10.09, najdete úplnou reportáž z Nike ACG SNOWride ze střediska Bad Gastein.ACG SNOWrideSNOWride Zürs
Marek Macháček/foto Petr Havelka