Jedny z nejlépe prodávaných allmountainových bot na trhu oslaví v příštím roce své desetileté výročí. Byly vždy synonymem velmi pohodlných bot, ale stále také velmi sportovních, které se na trh dodávaly ve dvou šířkách: pro středně širokou a širokou nohu, takže vždy pokrývaly široké spektrum zákazníků. Letos přidává Atomic model Hawx Ultra s užším „narrow fit“ v šířce 98 mm, který by měl uspokojit i dravější sportovní jezdce, již touží po pevněji padnoucí úzké botě.


Šířka nových Hawx Ultra však není jediná novinka. Hawx Ultra jsou zároveň nejlehčí v celé kolekci sjezdových bot Atomic. V referenční velikosti 26,5 váží pouhých 1670 gramů. Atomic tak využil své zkušenosti z vývoje skitouringových bot Backland, které přenesl do sjezdového segmentu.


Klíčem k nízké hmotnosti je nový skelet Progressive Shell, který redukuje přebytečný materiál tam, kde není třeba, a naopak posiluje klíčové zóny, které jsou pro funkčnost boty podstatné. Novinkou je také Energy Backbone, nová výztuha v zadní části boty, která zabezpečuje lepší rozložení tlaku na hrany lyží. Dnes už je samozřejmostí , že nové boty disponují technologií Memory Fit, která umožňuje rychlé tepelné tvarování skeletu a vnitřní botičky (3D Fit Liner). Výsledkem tohoto procesu je dokonale padnoucí bota. Atomic Hawx Ultra jsou k dostání v širokém spektru flex indexů od 80 až po 130, pro dámy je navíc připraven i top model Hawx Ultra 110 Women´s.

www.atomic.com