Jenže co by to bylo za zimu, kdyby zůstal v kolekcích výrobců kámen na kameni. Vše, co je dobré a zdánlivě to již nelze vylepšit, je třeba posunout ještě o kousek dál. A tak přichází na trh letošní novinka Salomon X-Max 12. A nejen ta. Po loňské úspěšné premiéře modelu X-Max, který nahradil zmíněné 24 Hours, má Salomon pro nadcházející sezónu v nabídce X-Maxy hned čtvery. Od rekreačně zaměřených X 6 a X 8 až po sportovní X 10 a výkonnostní X 12.


Salomon X-Max 12 se vyrábějí v délkách 155 až 175 cm vždy po pěti centimetrech. Tomu odpovídají i poloměry oblouku, které pokrývají široké spektrum od 12 do 17 metrů. Střed 73 mm řadí X 12 mezi celodenní univerzálky na pomezí sportovních obřaček a allmountainů. Poskytne dobrou stabilitu, stále dostatečně rychlé přehranění pro dravější jízdu, ale i solidní průchodnost horším terénem nebo odpoledním rozježděným sněhem. Lyže mají standardní celodřevěnou konstrukci podpořenou dvěma pláty titanalu a karbonovými výztuhami. I díky nim jsou výrazně lehké. Standardem je i Carve Rocker ve špičce, novinkou naopak Early Rise Tail v patě, který umožňuje vypustit oblouk dříve a snáz a zlepšuje tak chování lyží v rozdílných podmínkách celých hor a celého dne.

Salomon X-Max X 12 jsou prostě pravé univerzálky pro sportovně laděné jezdce, kteří hledají jediné lyže na celodenní ježdění. Tedy „celodenní přátelství“.

www.salomon.cz