Arva Reactor 18

Nejmenší z řady batohů vybavených novým airbagovým systémem REACTOR od firmy ARVA je určen pro freeride a lehčí skialpové túry. Jeho hmotnost bez bomby dosahuje jen 2 kg. Nový systém REACTOR je lehký, kompaktní a spolehlivý, navíc umožňuje použít bomby ARVA, ABS a MAMMUT.

Vývojový tým Arva měl 15 let zkušeností se servisem obdobných systému, provedl rozbor 400 případů použití airbagu v lavině, na základě těchto poznatků definoval výhody a soustředil se na eliminaci problematických částí. Tak vznikla po letech vývoje vlastní optimalizovaná konstrukce REACTOR.

Technologie:

 • SMART HEAD PROTECTION – argonomický tvar airbagu v oblasti hlavy
 • 150 l DOUBLE CHAMBER AIRBAG SYSTEM – dvojitý, odolný vak s velkou plochou, v případě propíchnutí/prod­ření jedné komory zůstává ještě jedna
 • TRANSFERABLE AIRBAGSYSTEM – FAST AND EASY REPACK – jednoduše přenosný systém z jednoho batohu do druhého
 • EXTREMLY LIGHT AND COMPACT DOUBLE AIRBAG SYSTEM – odolný, kompaktní systém, hmotnost jen 790 g + hmotnost bomby
 • 3D FIT TECHNOLOGY – ONE BAG / 3 SIZES S–M–L u každého batohu lze nastavit délku zad v rozpětí S–M–L
 • LARGE LIFTING AREA – airbag je pevně uchycen k batohu v 7 místech, vyniká velkou vztlakovou plochou. Tvar a konstrukce airbagu pomáhá dostat zasypaného na horní plochu laviny v horizontální poloze – tak aby se minimalizovala rozdílná rychlost vrstev sněhu a namáhání těla na střih.


Batohy Arva Reactor splňují připravovanou normu CE EN 16716.


Arva Axio

Nejmodernější tříanténový lavinový vyhledávač – velikost všech 3 antén je stejná a pro výpočet polohy zasypaného se používají signály všech antén současně: SPHERIC SEARCH TECHNOLOGY. Vítěz ceny Ispo Award Gold Winner. Třetí anténa je výklopná – po vyklopení směrem dolů se zároveň zapne mód HLEDÁNÍ.

Přístroj má rychlý 32bitový procesor a určuje vzdálenost a ukazuje směr k zasypanému v reálném čase. Šíře prohledávaného pásma je minimálně 60 m (kruh o poloměru 30 metrů). Tato šíře je garantována v každé, i v té nejhorší situaci, kdy jsou antény vyhledávačů kolmo na sebe. Maximální dosah je 80 m.

 • Indikace více zasypaných (5+) – pokud je více zasypaných v dosahu přístroje, můžeme použít funkci Marking – uložení do paměti zasypaného, nad kterým stojíme, a určení směru a vzdálenosti k druhému nejbližšímu. Funkce SCROLL umožňuje listovat mezi zasypanými.
 • Podsvícený vícevrstvý LCD displej (pracuje v různých teplotách okolí). Zvukový signál určuje přibližování se k zasypanému (vestavěný reproduktor).

  Primárně pracuje v digitálním módu, možnost přepnutí do analogového módu pouhým připojením sluchátek – uslyšíte zesilující/ zeslabující signál / signály… Kromě toho na displeji vidíte šipku a zmenšující/zvět­šující se čísla. GROUP CHECK pro kontrolu přístrojů ve skupině, INTERFERENCE MANAGEMENT pro hledání v oblasti silného elektromagnetického rušení – vysílače, antény, stanice vleků s elektromotory atd.

 • MOTION SENSOR a automatické přepnutí do vysílání pro případ další laviny v průběhu hledání, STAND BY pro pomocné práce na laviništi, možnost UPGRADE atd.


www.skialpshop.cz