H2Flow je patentovaná technologie, která sleduje právě tento základní přírodní princip – udržet za jakýchkoli vnějších podmínek optimální tepelný komfort. Speciální konstrukce vnitřní výplně se skládá z důmyslné sítě kanálů a vzduchových kapes. Právě vzduchové kapsy mají za úkol udržet nejefektivnější izolant – vzduch, a protože se jim to daří, dokážou uhlídat dostatek tepla, aniž by se oděv musel plnit další izolační hmotou, jako je peří či syntetická výplň. Druhotnou, ale významnou výhodou tohoto přístupu je i to, že oblečení sice efektivně izoluje, ale je lehčí než jiné adekvátní produkty dalších výrobců. U některých modelů činí úspora hmotnosti až 30 %.Konkrétní konstrukce systému H2Flow se liší podle typu modelu a použití oděvu.


A chlazení? Vrátíme se k systému kanálů, do nich lze totiž snadno – otevřením otvorů ventilace, kde ústí – vehnat vnější vzduch, který „vyvětrá“ a vymění ten uvnitř držený a s ním odvede i přebytečné teplo. Ventilační otvory jsou dneska běžnou výbavou moderního sportovního oblečení, ale dost často ochladí tělo pouze v jejich nejbližším okolí, zatímco na kritických a hůře dostupných místech, jako jsou třeba záda, se jejich efekt neprojeví. Nikoli tak u systému H2Flow, kde speciální konstrukce zajistí ochlazení právě tam, kde to je nejvíc potřeba.Ventilační otvory jsou napojeny na vzduchové kanály, které vzduch distribuují do potřebných partií.


S tím souvisí ještě jeden problém – vlhkost – pokud včas neodvedete přebytečné teplo, tělo se musí ochlazovat samo – potí se a uvolňuje vlhkost, která se nestíhá odvádět pryč od těla. A pokud je mokrý, izolační schopnost oděvu zásadně klesá, jelikož jakákoliv membrána je v tento moment extrémně přetížená a musí pracovat jak s odvodem vlhkosti, tak zamezit průchodu vlhkosti z vnějšku. Ventilační systém H2Flow dovede díky své efektivní konstrukci odvést veškerou vyprodukovanou vlhkost a uchovat tělo v suchu.


Tak si to rychle shrňme: H2Flow hřeje, chladí, je mimořádně lehká a udrží tělo v suchu. Asi každý ví, že na konci této rovnice je výsledek jedinečný tepelný komfort, a to i pro ty, kdo se více potí.


www.hellyhansen.com/h2flow